Lugedes ajalehti selgub, et minugi poolt märgatud 100W pirnide puudumiseks poest on väga mõjuvad põhjused.
http://www.sakala.ajaleht.ee/?id=186463

Aga mis veelgi tähtsam, lugedes sama artikli juurest kommentaare ma näen, et enamus inimesi on täiesti rahul sellega, et neid sunnitakse järjest rohkem raamidesse. Mina ei soovita kuhugi joosta ega neid lampe koju kuhjana valmis osta, sest mitte lampide tuhmumine ei ole probleem vaid sära tuhmumine inimeste silmades. Pikas perspektiivis ei aita see 100W pirnivaru mitte midagi ja on tänu ette kulutatud rahale pigem finantsiliselt kahjulik tegevus. Näib, et pikas perspektiivis saame/jääme kõik hoopis orjadeks.

Kuid arendagem seda keskkonnaohu mõtet pisut edasi ja vaadelgem ka teisi eluvaldkondi. Minu nägemuses tegelikult on lisaks heale valgusele ka reisimine väga ohtlik. Reisimisel tekivad EL kodaniku jaoks vähemalt sellised riskid:
1. Terviserisk – välismaal on palju haigusi liikvel.
2. Terrorismirisk – välismaa riigid on väga terroriohtlikud.
3. Röövimis- ja vargusrisk – kurjategijaid on palju tänavatel.
4. Juhusliku kuuli risk – välismaal tulistatakse tänaval ja pommid lõhkevad.
5. Identiteedirisk – välismaal olles väheneb sinu eneseteadlikkus.
6. Kultuuririsk – välismaalased toovad minu kaudu meie riiki palju paha kultuuri.
7. Veel mõned riskid, mida ma välja ei suuda esimese hooga mõelda.

Seetõttu on väga mõistlik turvalisuse kaalutlustel lähiaastatel oluliselt piirata reisimist. Selleks teen ettepaneku EL-st välja reisimissoovi korral uurida põhjalikult inimese tausta (risk nr 2 ja 6, eksole) ja mitte lubada igaüht piiri taha siia terrorit ja madalat kultuuri tooma. Ka korraliku tausta korral võiks piirata reisimist selles mõttes, et hästi vähe piiri taga käidaks, sest muidu tulevad inimesega kaasa pahad haigused, ohtlikud tooted, rumalad mõtted jne.

Seetõttu teen ettepaneku juurutada erinevad passid. Ühega saaks reisida EL sees ja olla nn kodanik. Teisega, kui läbi mingi ime see saada õnnestub, saaks EL-st välja reisida ja neid passe võiks siiski jaotada vaid välisteenistuste ametnikele, pangajuhtidele ja teistele multinatsionaalsete ettevõtete kõige kõrgematele juhtidele ning omanikele. Luurajaid ei maksa ka unustada.

Tõeline vabadus on pikas perspektiivis aga see, kui suudame lõpuks tänu meediale mõtlema ja sügaval sisimas mõistma hakata, et reisimine ongi ebavajalik ja vastik ressursiraiskamine ning iga piiriületaja on juba seetõttu terrorist ja paha inimene, et ta piiri ületab.

Tagasi Liitu!