Ärgem laskem ennast pealkirjast eksitada. Täna polnud ju vigagi, sest tänasel päeval langes minu aktsiaportfelli väärtus kõigest 0,2%. Kuid nädala 32 võtab reede ja 13 ilusti kokku, sest oodatult tuli Olympic’i eestvedamisel mu portfelli nädalakahjumiks 3,42%.

Sealjuures Olympic Entertainment’i aktsiahind langes pärast esmaspäevast tulemuste avaldamist pratkiliselt pidevalt ning nädala jooksul haihtus aktsiahinnast 8,59%. Vastukaaluks tõusis samal ajal Baltika aktsia 1,23% ja tema oli ka nädala suurim tõusja minu seanahkses portfellis. Mitte, et see rahaliselt olulist rolli mängiks, kuid ootasin ka Arco Vara korrigeerumist pärast eelmisel nädalal toimunud 15%-list kasvu. Ime kombel siiski finišeeris sellegi ettevõtte aktsiahind täna võrreldes eelmise reedega 0,43% plusspoolel.

Arvata võib, et uuel nädalal tekib Olympic’ile veel rohkem ostjaid ja ma ise oletan, et ettevõtte nõrkadest tulemustest kannustatud kukkumine saab läbi. Seetõttu julgen uskuda, et järgmisel nädalal saan jälle pigem portfelli väärtuse kasvust rääkida.

Kui ma oleksin suuremat sorti investeerimistegelane, siis räägiksin siinkohal USA ja Hiina hoiatavatest signaalidest ning süvenevast hirmust teise poolaasta ees, aga ma ei ole. Pealegi ei oska ma Euroopa suhtes kuigi skeptiliseks muutuda, sest näen endiselt Rootsi autotootjate tellimusprognoose ja need mingit krahhi saabumist hetkel ette ei näe.