Pikaajaline portfell

Möödunud nädalate sisse mahtus korralikku börsipaanikat.

S&P langetas USA reitingut ja makronäitajad jahtuvad nii siin- kui sealpool lompi. Börsid läksid vabalangusse ja mul sai kõigest kõrini, mistõttu vaatasin üle oma senise investeerimisstrateegia ning müüsin umbes poole oma pikaajalisest aktsiaportfellist maha. Müüki läks kõik, kus ettevõte polnud selgelt kasumlik. Alles jäid suurem osa Olympic Entertainment’i, kogu investeering Tallinna Kaubamaja aktsiatesse ja ebaolulised aktsiad (mõnekümmend eurot portfellis väärt).

Rahakooli FinAbi mooduli vahendusel võin nende müükide kohta tõdeda järgmisi tulemusi:

Arvestades seda, et müüki läks olulisemate summadena paljuski kahjumlik kraam, siis pole kõige hullem.

Müük aga tekitas vaba raha ja olen seda asunud uuesti Tallinna börsil ka kasutama. Kuna blogis regulaarne kokkuvõtete tegemine on mõnevõrra tüütu, siis edaspidi postitan FinAbi keskkonna kommentaare päeviku vormis. See peaks tegema lugemise mõnevõrra operatiivsemaks ja ennekõike on see hea seetõttu, et viimasel ajal olen püüdnud lühiajalisemalt mõelda.

 

Esimene ports päevikut olgu toodud ajaliselt tagurpidi (ehk alt üles) juba järgnevalt.

2011-08-25

Ostsin hinnaga 1,042 eur natuke OEG1T aktsiaid. Hind on minu arust liiga palju pihta saanud ja loodan lähiajal põrget. Müün lähema 5 päeva jooksul.


2011-08-24

TAL1T müüdud hinnaga 0,637. Teenustasud lahutatuna kasum 3,48%. Ikka parem kui mitte midagi.


2011-08-19

Puhkusel sõin ilmselt Tallinki laevadel lõvipasteeti, sest paistab, et minu optimism on kõvasti kasvanud. Ostsin hinnaga 0,608 natuke spekulatiivse mõttega Tallinki aktsiat. Puhas lootus mingisuguselegi põrkele pärast sellist veristamist. Müün lähema 3 kauplemispäeva jooksul.


2011-08-19

Ostsin hinnaga 2,89 euri 345 SFGAT aktsiat. Kui majandus õiges suunas liigub, siis pikemaks hoidmiseks, kuna tegemist on kasumliku ettevõtte ja sel juhul igati mõistliku soetushinnaga. Kui majandus allakäiku jätkab, müün -10% pealt uuesti maha. Loodan siiski parimat.


2011-08-19

Õppetund nr 2: Ära jäta puhkuseks aktsiaid kätte, mida oled plaaninud lühiajalise mõttega müüa. Nordecon’i aktsia käis esmaspäeval igati normaalsel müügitasemel ära, aga mul ei olnud mingit internetivõimalust tehingu teostamiseks. Nüüd on positsioon jälle kerges miinuses. Ootan jätkuvalt -10%/+5% tingimuse realiseerumist müügiks.


2011-08-12

Ostsin hinnaga 1,043 natuke spekulatiivse mõttega Nordecon’i aktsiaid. Ehk toimib ka seekord loogika, et kehv aruanne = korraks järsk kukkumine ja seejärel vaikne kosumine. Müün 5% kasumi või 10% kahjumi juures. Praegustel turgudel on see muidugi puhas õnnemäng, mulle näib.


2011-08-11

Nagu näha, oli eilne rohelus kõvasti hetkelise põrke iseloomuga ja tänaseks jälle Tallinnas peamiselt punane vildikas kasutusel. Näis, kuidas edasi läheb, aga püüan jätkuvalt ostlemise vältimiseks kõvasti käte peal istuda.


2011-08-10

Hommikused tehnilised probleemid Tallinna börsil olid päris kummalised, kuid see ei muuda tõsiasja, et oodatud põrge tuli. Suur küsimus on hetkel, kas see kestab veel või on homme jälle jõud otsas ja paanika majas? Kuni midagi selgemaks ei muutu, hoian eemale.


2011-08-09

Meelespea: Püüa homme võimalusel osta Tallinkit ja Silvanot. Müü reedel.


2011-08-09

USA-s käidi päeva jooksul läbi väga erinevad tasemed, aga lõpuks ikkagi plussis, samal ajal kui FED otsustas mitte QE3 (ehk uut rahatrükivooru) vähemalt esialgu veel käiku lasta. Tõenäosus, et homne päev ka Tallinnas rohelisem tuleb, on päris hea. Eks edasised päevad näitavad selgemini, kuhu tüürime ja kui tõsiselt fondid müüma on sunnitud.


2011-08-09

Minu rumalad mõtted põrkeks oleks peamiselt TKM1T ja OEG1T, aga elu on näidanud, et mõnikord teeb TAL1T korraks suuremaid võnkeid. Vaatame, mis homme saab. Võimalik, et TAL1T-d tuleb tagasi noppima veel hakata. Ülejäänud kraamist, mis täna müüdud, mul küll kuigi kahju polnud.


2011-08-09

Täna on see traagiline päev, kus müüsin maha suurema osa oma aktsiaportfellist, mida algselt olin plaaninud ostuhetkest (2009. aasta jaanuar) hoida 5 aastat. Võimalik, et turud reageerivad üle. Võimalik, et kõik on paha unenägu ja majanduskasv jätkub. Kuid ma ei saa selles kindel olla, sest maailmamajandus on olnud kogu aeg katki ja mu lootus oli, et mäng jätkub pikemalt. Paraku on näha, et turg ei usu enam kedagi ega midagi ja kuniks ebakindlus on nõnda suur, ei soovi ma sellest osa saada. Alles jätsin võrdlemisi suure portsu Olympicut ja Tallinna Kaubamaja, sest korralike finantsnäitajatega ettevõtetena võiksid need olla ühed parimad põrkajad. Püüangi lähiajal lühiajalisematele mõtetele keskenduda. Las pikk vaade jääda selleks ajaks, kui on näha, mis maailmas toimuma hakkab.


2011-08-09

Milder Magic jälle toimib? Baltika on 1,75% plussi karanud.


2011-08-09

Päeva peale on olukord Tallinna börsil natuke rahunenud. Hommikuste paanikamüükidega kaasa minek pole senise kogemuse põhjal kunagi head nahka toonud, kuid põhiline oleks vaadata, mis hakkab toimuma täna õhtu poole USA-s. Sealt võiks saada mingit indikatsiooni jälle homsesteks liikumisteks Tallinnas. Tõenäoliselt püüan ennast natuke põrkele positsioneerida, aga vaevalt see nii heitlikul turul väga õnnestub. Samas ega targemat ka praegu teha ei oska.


2011-08-09

Nagu arvatud, on ka tänane päev erakordselt punane ja paanikamüük Tallinnas käib täie hooga. Ootan lõunani, et näha, kas protsent või paar võiks asi paraneda ning toksin samuti müügiorderid sisse.


2011-08-08

Järjekordne päev julma lammutamist Tallinna börsil ja kuigi ma ei tahtnud paanikaga kaasa minna, tuleb tunnistada, et enamus ajakirjandust ja analüütikuid ei küsi enam, kas kriis tuleb, vaid küsitakse pigem kui sügav ja pikk see tuleb. Kuniks olud selginevad, kavatsen homme vaatamata juba kantud kaotustele lõpuks ikkagi puhta vuugi teha oma portfelliga ja alustada kunagi hiljem puhtalt lehelt. Siseneda jõuab alati.


2011-08-05

Selgub, et Baltika ongi tõeline paranähtus ja mingitele loogikareeglitele ei allu. Ma ei saa aru, kuidas on võimalik paanitseda kõigi teiste väärtpaberite osas ja need jubedasse miinusesse müüa ning samal ajal selles ettevõttes, mis tõenäoliselt igasuguse majanduskeskkonna halvenemise korral kohe pankrotistub, näha nii helget tulevikku, et üle 8% päevaga kõrgemale osta. Korraks täna mõtlesin ise ka müügile. Ainus positsioon, mille müük läbi aju käis, oli Baltika. Tunnistan, et ma ei saa asjadest vist mitte midagi aru ja loodan, et teised osalised aktsiaturul on kuidagi väga palju targemad.


2011-08-05

Eile mõtlesin, et Ekspress Grupp on odav ja siis mõtlesin, et ilmselt homme kirutan, et jumal tänatud, et eile Ekspress Grupi aktsiaid ei ostnud. Hämmastav ärasõnamisvõime, kui nii võib öelda.


2011-08-05

Ja ma olen tänulik, et logbook funktsionaalsus FINABI keskkonnale just eile/täna juurde tekkis. Milline päev Tallinna börsil! Minu silmad pole sellist lammutamist varem näinudki ja olen sõnatu. Kõik tahavad välja ja korralik paanika on möllamas. Tegelikult, kuigi ma usun küll turge ja ilmselt oleme karuturul, arvan, et väga lühiajaliselt toimub siiski korraks põrge üles ehk et tõenäoliselt lähen lõuna ajal raha panka viima ja ostan midagi, et siis kohe müüa.


2011-08-05

Väga cool, poleks uskunud, et see kommentaaride logi nii kiiresti juurutatakse mingi uitmõtte peale:P