Täna käisin kinos ja kuigi ka sellest elamusest tahaksin ma lähiajal kirjutada, siis avastasin poolel teel end seda tegema motiveerides oma silmakesed uudise otsast, mis mind täielikult jahmatas. http://www.e24.ee/?id=334150

Eurokalkulaatorid “potsatavad” kõigi, ma mõtlen KÕIGI eestlaste postkasti juba üsna pea. Kuidas kirjutatakse hiina keeles “appi“? Sest just seda tahaksin ma hüüda.

Nagu selgub artiklist, ei tehta mingit valikut soovijate ja mittesoovijate vahel ning kogu nali läheb maksma 4,5 miljonit krooni. Kusjuures väidetavalt “Polnud otstarbekas hakata eraldi koostama andmebaasi kalkulaatorist loobuda soovivate isikute kohta, pealegi oleks see töö kujunenud maksumaksja jaoks väga kalliks.”

Kuulge inimesed – seda kalkulaatorit on üleüldse vaja peamiselt vanadel ja väetitel. Inimesetel, kes ei pääse internetti ja kes ei suuda niisama arvutada. Elujõus noored ja vähegi aktiivsed inimesed, kelle jaoks pole internet probleemiks, oleks saanud isegi mingi 10 000 kr maksvas isegi koolipoistele ülessättimise poolest jõukohases keskkonnas vabalt oma andmed anda, mida oleks võimalik olnud kõrvutada mingi postiaadresside registriga, mille tulemusel oleks saanud, ma arvan, vähemalt 500 000 kr eest neid kalkulaatoreid välja saatmata jätta.

Aga seda ei olnud otstarbekas teha. Parem on maksta mänguasja eest, mille tootmine reostab keskkonda, millel pole kasutajaid ja mis leiab oma otsa taaskord juba paari kuu pärast prügikastis. See on ikka eriti jõhker raiskamine.

Tegemist on tavakodaniku jaoks täiesti mõttetu mänguasjaga ja seega on iga inimese sihukese asjaga varustamine tõesti erakordselt jabur. Kui muidu olen valitsuse suhtes päris toetav, siis seekord tunnen siiralt solvumist ja olen väga närvis säärase asjade korralduse pärast. Lootsin, et meie riigis leidub helgemaid päid, kes ei arva, et iga elementaarliigutus internetis maksab vähemalt miljon. Tule taevas appi!