Eelmisel nädalal eksisin oma ennustustes nagu alati ja Tallinna börs tegi vastu minu ootusi üle pikema aja täitsa tublit tõusu. Minu aktsiaportfell kosus nädalaga tervelt 8,83% ja ainus murelik päev oli reede, kui eelnevalt kogu nädala kestnud ilusaid numbreid mu portfellis 1,1% alla tagasi toodi.

Tõeliseks staariks portfellis oli nädalal 31 Arco Vara, kuid tänu mikroskoopilisele osakaalule ei saanud ma tema 15%-lisest aktsiahinnakasvust isegi päris 100 krooni võrra rikkamaks.

Aktsiahinnakasvult teisele kohale platseerus 12,5% tõusuga endiselt kahjumis, aga siiski üllatavalt heade tulemustega lagedale tulnud Baltika. Korralikult kasvas ka Olympic’i (+11,3%) ja Tallink’i (10,17%) aktsiahind ning ainus, kelle aktsiad negatiivses suunas liikusid, oli Tallinna Vesi (-1,5%). Ilmselt on see tingitud suures osas seadusandluse muutumisest seoses valitsusepoolse monopolide ohjeldamise sooviga.

Algavalt nädalalt ma midagi võimsat pärast sellist tõusu ei oota ning kuna täna avaldatud Olympic’i majandustulemused olid oodatust kehvemad, oletan, et see süstib turule negatiivsust ning veab turu kergesse langusesse, mis tähendab minu portfellile nädala lõpuks paariprotsendilist miinust. Paistab, et kõige hullemast mülkast oleme siiski vähemalt vööst saadik taas väljas ja selle suve põhjaks jäi juuli algus. Eks näis.