Lõkke ümber tantsivad pärismaalased

Küsisin oma pojalt mõned nädalad tagasi siseheitlusi pidades, et mis tema kui 8-aastane investeerimishuviline arvab, et kellele üldse seda eurot vaja on ja miks peaks asjaolu, et Eestis eurod käibele lubatakse, tekitama mingit aktsiahindade tõusu?

Lapse vastus oli üllatav ja minu mõtetega üsna sarnane. Ta arvas, et siis kui Eesti eurokõlbulikuks tunnistatakse, peaks see huvi äratama väga kaugel asuvate investorite seas, kes midagi eriti Eestist ei tea ja ei saa siin väga koha peal käia ning kes seetõttu arvavad, et Eesti on üks mõttetu kolgas.

Üldiselt oli tal ilmselt õigus. Kõige enam tähendab tänane Euroopa Komisjoni raport seda, et Eestit hakatakse ka väga kaugel nägema Euroopa riigina, sest siin on käibel Euroopa raha. Võibolla äratab see lõpuks seni ükskõiksena püsinud gruppides investeerimishuvi ning võibolla just selle tõttu jõuab kübeke selliste investorite rahast tulevikus ka meie maile.

Vaevalt, et täna õhtul, kui eestlased Läänemere ääres oma õndsat, veel sääskedest rikkumata und magavad, tohutud dollarimäed Ameerikamaalt siiapoole voorima hakkavad, kuid mingi positiivse tõuke võiks täna teatavaks tehtud positiivne vahetulemus ikkagi anda.

Elame näeme.