Paar viimast nädalat on minu aktsiaportfellis olnud rahulikud ja seetõttu pole viitsinud kogu aeg olukorda isegi jälgida. Teen seda tagant järele siiski. Nädalal 23 langus 1,8%, suurimaks kukkujaks 3,1%-ga Olympic ja ainsaks tõusjaks Arco (+1,53%).

Nädal 24 algas ilusti ja esmaspäeval kosus portfell eelmise reedega võrreldes 2,3%. Paraku järgnes sellele terve nädal vaikset langust ja nädala lõpuks olin ikkagi 0,23%-ga miinuses.

Eelmise nädala kõige kõvemaks tegijaks loeksin mina Tallinna Kaubamaja, kelle aktsia vaatamata üldisele mõõnale tervelt 7,46% tõusta suutis. Nädala luuseriks osutus -3,03% langusega Baltika. Kui Baltika sellest kõigest eluga välja peaks tulema, olen küll siiralt üllatunud, sest üldine meelestatus investeerimisfoorumites näib olevat selline, et tegu on juba sisuliselt maha kantud aktsiaga.

Tuleb tunnistada, et ma ei tea, kuhu majandus tüürib, sest eelmisest nädalast jäi silma 2 artiklit Äripäevas, milles räägiti, et W-kujuline majanduslangus on tõeks saanud ja praegu põrutame selle W teises langusfaasis maa poole. Võimalik, et üldkokkuvõttes on see positiivne, sest eelmise kriisi järel polnud märgata ühiskonna selget kainenemist. Pigem jätkus võla abil liu laskmine, mis ei saa kahtlemata lõputult kesta.

Kui analüütikud on pessimistlikud, siis ma ei tohi sellest ennast mõjutada lasta. Seega loodan endiselt paremale tulevikule ja paariprotsendisele jätkusuutlikule tõusule. Ilmselt seda ei tule ja nädal saab olema pigem negatiivse suunaga, kuid vaikne, sest tegemist on ikkagi jaaninädalaga ja seega tahavad kõik oma raha turvaliselt õlle jaoks hoida, mitte kahtlase väärtusega aktsiatesse paigutada. Aga mine tea.