Selgub, et eelmisel nädalal tulevikku prognoosides eksisin tugevalt ja nädal 39 ei kujunenud Tallinna börsil üldse nii igavaks nagu kardetud. Eelmise reedega võrreldes kogunes mu aktsiaportfellile lisaväärtust koguni 3,13%.

Suurimaks panustajaks kasvuprotsendilt oli Tallinna Kaubamaja (+5,25%). Talle järgnesid võrdse protsendiga Olympic (+3,57%) ja Ekspress Grupp (+3,57%). Nädala langejaks oli Arco Vara (-1,53%).

Samuti on pikemat aega miinuses Tallinna Vesi. Ma samas ei ole kindel, et see aktsia €5 tasemele ära kukub, sest tegelikult on enamus aastast läbi ja Tallinna Vesi ei ole lähiajal mingit veehinna muutust kavandamas. Valimised küll lähenevad, ent ma ei näe, et see teema nii terav oleks, et aktsiahinnale sedavõrd suurt ohtu peaks nägema. Siiski ilmselt on paremaid vahendeid lähiajal oma raha paigutamiseks ja seetõttu tuleb kõigeks valmis olla.

Nagu näha, hakkaski nädalal 39 Olympic jälle vaikselt üles tagasi ronima. Saab näha, kas see trend ka alanud nädalal jätkub. Huvitaval kombel on paaril viimasel päeval pihta saanud Tallinna Kaubamaja. Samas aasta jooksul ennenägematusse kõrgusse on ronimas Ekspress Grupp. Ma siiski loodan, et plussid ja miinused kompenseeruvad ja lõpetan ka alanud 40-nda nädala paari protsendiga positiivsel poolel, kui mingeid erilisi üllatusi ei teki.

Lõpetuseks taas väljavõte jaotusest erinevate aktsiate vahel. On päris huvitav vaadata, kuidas Ekspress Grupp on täiesti vastu Tallinna Kaubamaja joont liikunud. Siiski, nagu varasemalt Olympic’i ja Tallink’i vahekorra osas, nii ka seekord ma ei usu, et Ekspress tegelikult osakaalult minu portfellis Kaubamajast mööda jõuab.

Aktsiate jagunemine portfellis seisuga 04.10.2010

Aktsiate jagunemine portfellis seisuga 04.10.2010