Nagu näha, siis kuurakett asus tankima või vähemalt võeti aeg maha ning nädalal 43 kahanes minu aktsiaportfelli väärtus 1,56%. Võimalik, et see on seotud mõnevõrra negatiivsemate arengutega ookeanitagustel turgudel, kuid midagi väga verist siiski ei paista.

Peamiseks langusesse panustajaks oli Tallinna Vesi, kelle aktsia odavnes 4,11%. Talle järgnes portfellis juba võrdlemisi suure osakaaluga Baltika, mille aktsiahind langes 4,07%. Seda viimast oli ka oodata pärast nii kõva tõusu.

Suurimaks tõusjaks minu aktsiaportfellis nädalal 43 osutus 1,39% kasvuga Tallinna Kaubamaja, tubli teise koha saavutas 1,36%-ga Ekspress Grupp.

Möödunud nädal oli selle poolest tähelepanuväärne, et astusime minu 8-aastase pojaga lõpuks esimesed sammud investeerimisteel. Tema pangaarvel tegevusetult seisvad kroonid said umbes 50% ulatuses aktsiateks konverteeritud. Püüame edaspidi temagi portfelli käekäigust ülevaadet andma asuda, sest vähemalt nädal aega on ta ise väga suure huviga iga päev aktsiahindasid vaadanud ning lootnud oma portfelli graafikus muutusi märgata. Esialgu on olukord erakordselt stabiilne ja esimese nädala kasvuks 0,0%, kuid nii see pikas perspektiivis kindlasti ei jää.

Samuti saab positiivse poole pealt öelda, et graafikutega mängimise tulemusel on mu pojaski tärganud soov juba rohkem raha investeerida, mis on igati tervitatav. Esialgu tuleb seda raha siiski veel pisut koguda, sest päris väikeste summade investeerimisel on ostu- ja müügitehingutasud protsentuaalselt tõeliselt röögatud. Kuid pikapeale võivad niimoodi päris ilusad summad kokku koguneda, kui varakult alustada ja riske mõistlikult hajutada.

Nädalalt 44 ootan peamiselt Olympic’i kosumist ja seetõttu võiksin alanud nädala ka kokkuvõttes plussis lõpetada.