Imeline 19. nädal on mööda saanud ja aeg kokkuvõteteks. Võib arvata, et esmaspäeval said kohalikud teada, mida kolmapäeval Euroopa Komisjoni raportis öeldakse. Aga võibolla läks sel päeval ralliks lihtsalt selle pärast, et oli vaja viimase hetke positsioonid sisse võtta. Igatahes kasvas päevaga minu aktsiaportfell 4,7% ja kõik edasised päevad kulges rahulikult langevas joones. Nädal õnnestus siiski esmaspäevast saadud tõuke pealt 1,38% plussis lõpetada, mis on kaugelt vähem kui prognoositud.

Ülehindasin ilmselt seda, kui palju meie eurolootusest on juba tänastesse aktsiahindadesse kirjutatud. Siiski ei saa möödunud nädal mind kuidagi pessimistiks muuta ja ma arvan, et raha hakkab Tallinna börsile ka edaspidi tilkuma. Loodame, et ka institutsionaalne raha, sest see on teatavasti Tallinna jaoks tohutu enamasti ka siis, kui vastavate institutsioonide jaoks investeeringud väga suured ei ole.

Nädalaga kasvas enim minu portfellis Tallinna Kaubamaja aktsia (+4,27%). Ainsaks paigalseisjaks legendaarne tammuja, Baltika (+0,00%). Langejaid ei leidunud.

Möödunud nädal oli paljude arenenud riikide jaoks tänu pühadele ebanormaalselt lühike ning loodan, et nad ei jõudnud oma rahamägedega lihtsalt siia kohale, et osta veel seda, mis põhjendamatult odav. Seega peaks sellel nädalal portfelli kasvuks tulema mitte vähem kui 5%. Kuid olen ka ennem eksinud. Peaaegu alati.