Viimaste aegade võimas Olympic Entertainment Group‘i aktsiahinnalangus on minu portfelli jõudsalt negatiivses suunas vedanud. Tänase päeva lõpuks, pärast lühikest aga väsitavat nädalat, oli mu aktsiaportfell taas 0,53% madalamal kui eelmisel reedel. Peamiselt võibki selle eest tänada Olympic’i aktsiat, mis suutis nädalaga kaotada 5,74% oma väärtusest ja müügifrondi lõppu jätkuvalt ei paista.

Enim tõusis selle nädala jooksul taas Tallinna Kaubamaja aktsia (+5,21%). Tänase päeva lõpus aga kosus ka Tallink’i aktsiahind päris hästi ja lõpetas nädala 3,28% plussis.

Nädala naljaks võib lugeda Baltika avaldust, et viimastel kuudel on ettevõte kasumis (kuigi maksude- ja amortisatsioonieelselt). Kui kevadkuude müüki vaadelda ja selle baasilt aasta kohta järeldusi teha, siis võiks paljud kaubandusettevõtted (sh kasutatud autode müüjad) püsti rikkaks saada. Paraku kestabki selline müük tavaliselt kaks-kolm kuud ja seetõttu ei ole eelmainitud kasumiargument jätkusuutlikkuse osas kuigi veenev. Ometi lõpetas Baltika aktsia samuti 3,13% eelmisest nädalast kõrgemal.

Viimase aja Olympic’i languse taustal on väga hea vaadata, kuidas ühe aktsia osakaalu ebaproportsionaalne suurus portfellis riskidele ebasoodsalt mõjub ja portfelli kokkuvõttes allapoole tirib. Kui 9. aprillil joonistasin siia blogisse diagrammi aktsiate jagunemisest minu portfellis ja Olympic moodustas tol hetkel 37% kogu portfellist, siis tänaseks on tema osa kahanenud 33%-ni. Oluliselt on kasvanud Tallinki osakaal olles nüüd aprilli 25% asemel 29% minu portfellist.

Mida väiksem on ühe kindla aktsia osakaal, seda väiksemat mõju ta portfellile tervikuna ka avaldab. Headel aegadel on seda raske vaadata, sest aktsia võib paari nädalaga kümneid protsente tõusta ilma portfelli sama kiiresti üles vedamata. Halbadel aegadel on aga selgelt vastupidi ja portfell võib tänu üheainsa aktsia suurele osakaalule oluliselt langeda vaatamata üldisele aktsiahindade tõusule börsil. Selline ühe aktsia risk ei ole seega kuigi tervislik ja seetõttu eelistan oma portfellis ühtlasemat jaotust.

Järgmisel nädalal ei alga veel paljudel puhkused, mistõttu loodan, et asi paraneb ja lõpuks ka Olympic’i müügisurve väheneb. Ausalt öeldes olen täna juba ise peaaegu seda juurde ostmas, kuid esialgu siiski vaid mõtetes. Seega ma arvan, et hinnad on head, ruumi ning põhjuseid tõusuks jätkuvalt leidub ja portfell võiks järgmisel nädalal siiski langustrendi murda ning juuli alguses positiivse tulemusega nädala lõpetada.