Suvi on imelik aeg ja puhkusest ei saa iial küllalt. Paraku tuleb tunnistada, et väljas on juba ilma tuulepluusita liiga külm ning see tähendab vääramatut tagasipöördumist kontoriseinte turvalisse rüppe. Kuidas Lõuna-Saksamal ja Austrias hulgaliselt raha surnuks lüüa, sellest võibolla kirjutan ka millalgi. Kuid minu lootus, et puhkuse ajal mu raha endiselt raha teenib, ei ole sedapuhku tõeks saanud ning mu aktsiainvesteeringute seis on umbes samal tasemel, kui oli enne puhkust ehk mõned nädalad tagasi.

Nädala 35 veetsin siiski juba kontoris ning jälgisin harjumuspäraselt oma portfelli, mis taas suuri kõikumisi ei näidanud ning lõpetas 0,35% kõrgemal eelnenud puhkusereedest.

Jätkuvalt tegi enim vähikäiku Olympic Entertainment‘i aktsiahind, mis langes 4,39%. Minu jätkuva hämmelduse saatel on aga Baltika järjest kallinenud ning tõusis nädalaga 7,32%. See on ka käesoleva aasta jooksul selle aktsia seni kõrgeim tase. Nüüd on küll see koht, kus tasub ära märkida praktiline õppetund, mis näitab, kui kasulik on omada portfellis erinevaid ettevõtteid, mitte sõltuda täielikult paari üksiku käekäigust.

Alloleval graafikul on näha aktsiate väärtuse muutus minu portfellis aasta algusest. On päris huvitav, kuidas Tallink (sinine) viimasel ajal Olympic’ule (punane) lähenema kipub ja kui nii edasi läheb, põrutab ta olles praegu vaid 2%-ga maas peagi osakaalult portfellis Olympic’ust mööda. Ma siiski ennustan, et seda ei juhtu.

Aktsiate väärtus Tauno portfellis

Aktsiate väärtus Tauno portfellis

Kooliaasta on alanud ja kuigi juba praegu on võrreldes aasta algusega minu aktsiainvesteeringute tootlus rahuldaval tasemel, loodan siiski enamat. Seega ootan, et Olympic’i langus pöörab peagi taas tõusuks, oodatavasti häid tulemus näitav Tallink ja võibolla pankrotist pääsev Baltika ei anna positsiooni käest ning osakaalude mõttes alt poolt hakkab portfelli rohkem toetama ka Ekspress Grupp ning Tallinna Vesi. Seetõttu säilitan optimismi, mis võiks tähendada algaval nädalal taas mõneprotsendilist tõusu.