Aktsiainvesteeringute esimesed 6 nädalat

6 nädalat tagasi investeerisin Tallinna börsi kaudu veidi vaba raha kolme ettevõtte aktsiatesse. Nendeks ettevõteteks olid Olympic Entertainment Group, Tallink Grupp ja Tallinna Kaubamaja.

Ehkki ma olen jooksvalt igapäevaselt jälginud aktsiate väärtuse liikumist, pole ma päris iga nädal viitsinud mingeid kommentaare ja ennustusi enda investeeringu saatuse kohta teha. Tundub aga, et see on olnud suur viga.

Viga seepärast, et ilmselgelt ei ole läinud mu investeeringutel tänaseni just kõige paremini. Või mis asja ma siin keerutan – neil on läinud väga kehvasti! Kogu portfelli väärtuse langus on tänaseks -15%. Huvitav on veel see, et erinevad aktsiad minu portfellis tunduvad börsil käivat täpselt sama rada mööda. Tallink üksi üritas küll aprilli lõpus mind plussi vedada, kuid seegi üritus lõppes kiiresti.

Mai algusest alates tundub justkui erinevate ettevõtete endi tulemused ei mõjutaks üldse aktsiahindu, vaid kogu liikumine on “suuremate jõudude” poolt põhjustatud.

See pidi mul lühiajaline investeering olema, vaja oleks nüüd nina juba ülespoole keerama hakata?

4 thoughts on “Aktsiainvesteeringute esimesed 6 nädalat

  1. Sügiseni on veel aega, ära heida meelt, aktsiad on kindlasti ja eriti veel üksikaktsiad ja veel lühiajaliselt, ühed riskantsemad investeeringud.

  2. No väga lahe graafik tõesti. Aga nagu Anti ütles, siis sügiseni on veel aega. Olen märganud, et mitukümmend protsenti kõikumist on aktsiatega möllates nii + kui – poole peal täitsa OK. Selles mõttes ongi rohkem nagu ameerika mäed ja see asja muudest turvalistest investeeringutest huvitavamaks teebki.

    Aga siiralt loodan, et jääd sügiseks siiski minimaalselt nii palju plussi kui praegu miinuses oled, sest ma päriselt ka tahaks näha, et niiöelda lihtrahva (ehk mitte professionaalide) seast ka börsil olles mõni edulugu tekiks. See oleks julgustav veel ka tulevastele põlvedele.

  3. Kusjuures ma ei saa lihtsalt mainimata jätta, et kui ma enda puhul suuremaid kulutusi lähiajal ette ei näeks, võtaksin praegu ja just täna juurde Tallinna Kaubamaja. Kasumis ettevõte (mis võib muutuda) ja kui maailmamajandus uuesti suunda muudab, oleks praegu päris OK hinnatase kosumiseks.

  4. Tauno teise kommentaariga vägagi nõus, mõtlen siin isegi sama teha, olen oma Harju elektriga vägagi maas, kui nüüd samas hulgas juurde osta saaks kogu poti odavamaks. Sest sammuti tegemist kasumliku ettevõttega. Jälgin huviga uudiseid ja graafikuid. 🙂

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga