Kinnisvara hinnad

Kinnisvaraportaalis kv.ee tegi pakkumiste hinnaindeks küll vägeva jõnksu üheainsa päevaga – kinnisvara hind tõusis 19% euro tulekuga.

Mulle tundub uskumatu, et selline hetkeline tõus võiks ka pidama jääda aga mine sa tea. Sellise tõusu kõrval on Statoili tänaöine (50 kroonisendine) hinnatõus küll poisike.

Kangesti ei tahaks halada ja vinguda mingite hindade tõusu üle ja luban, et ma seda siin blogis tegema ei hakka ka, aga tahtsin euro tuleku puhul tõe ja õiguse huvides siiski sellise väikese märgi maha saada siia. Juhuks kui keegi kunagi väidab, et hinnad ei tõusnud meil euro tulekuga.

Kindlasti tõusevad… ja tõusevad veel:)

5 thoughts on “Kinnisvara hinnad

 1. Janar, kas see tõus on tingitud sinu hinnangul kinnisvarahindade üles ümardamisest või ehk on tegu mõnede kuulutuste juures rumalasti sisestatud hindadega (nt numbri “1 000 000” asemel mingi pooleldi tekstiga ehk “1 000 000 kr” või “1 000 000.-“), mis automaatselt ära ei jagunenud valemiga.

  Muidugi usun, et kv.ee lehel oli algusest peale ehk hindade vigane sisestamine välistatatud, aga mine tea. Mingi hetk oli meil Karlova Autopoe kodukal ka korraks mõne masina hind vana kroonisumma, aga eurodes, aga seda puhtalt tehnilistel põhjustel.

  Ma arvan, et esimese nädala ja kuu jooksul on huvitav seda dünaamikat jälgida, sest kindlasti ümardati ka kõvasti üles, et summad ilusad oleks ja saab näha, kuidas lõpuks väärtus kujuneb. Kui viitsid, võiks kuu lõpus uue ülevaate teha sellest.

 2. Head uut aastat!
  Muide kui vaatasin seda graafikut 02.01.2011 kell 22:18 siis see näitas -24,9 % langust :)) (46,4 oli viimane punkt).
  Pakun, et masin kes seda graafikut genereerib ei ole veel uueaasta peokoomast toibunud! 🙂

 3. See seier vist on jah väheke lolliks läinud seal uusaastapidustustega. Tundub, et paanikaks pole põhjust:)

 4. Hea ülevaate euro tulekuga saabunud kinnisvara hindade muutusest saab Euroopa Keskpangast: http://sdw.ecb.europa.eu/browseChart.do?REF_AREA=105&REF_AREA=168&REF_AREA=282&node=2120781&FREQ=A&saf3=1&sfl2=4&saf4=1&sfl1=4&saf5=1&sfl3=3&DATASET=0&advFil=y
  Kreeka võttis euro kasutusele 2007 ja nende kinnisvata hinnad pole pea üldse muutunud. Küpros 2008 – sama lugu. Slovakkia 2009, nende hinnad on kukkunud koos majanuslangusega sel perioodil.

  Pole põhjust oodata, et kõik meie kinnisvaraomanikud nüüd müümisega rikkaks saavad. Teeme rõõmsalt tööd edasi 🙂

 5. Kahjuks peab tõdema, et kinnisvara hinnad on ülehinnatud 50-60 protsendi ulatuses. Keegi ei hakka seda tunnistama et see nii on.
  900 eurot ruutmeeter kolme toalise korteri eest on väga palju küsitud. Raha tahame kõik. Ei hakka viimistletud kvaliteetmaja ruutmeetri hinda välja tooma. Kindlasti ei ole maja ruutmeetri hind 900 eurot, vaid vähem koos viimistlusega. Selle ruutmeetri hinnaga ehitan endal korraliku maja.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga