Kulutused toidule (eurohinnad+suvi)

Põhimõtteliselt võiksin suviste toidukulude analüüsimiseks meie peres kasutada igal aastal sarnast teksti, sest tulemused kordavad ennast aasta-aastalt.

Sellel, 2011 aastal, on aga tavalisele toidukulu suurenemisele jõudsalt kaasa aidanud ka hindade tegelik tõus, eurohindade väiksem tundumine ja tavalisest pikem puhkus ning eelmistest aastatest suurem hulk väikesi minipuhkusi nädalavahetusel jne. Igaks selliseks ürituseks kulub ju ikka väike kogus šaslõkki, mõnd head salatit, kergemaid alkohoolseid jooke jne.

Veerand väljaminekutest suvel tegime toidule

Täpsemalt öeldes kulus toidule 23% meie kuludest suvel. Selle sisse jäävad ka väljas söödud toidukorrad, sõprade juurde ja üritustele kaasa ostetud toit ja igasugune alkohol, mis kusagil on tarbitud.

 

Teiselt graafikult on näha aga seda kurba tõsiasja, et sellel aastal pole me mitte kordagi oma seatud eelarvesse mahtunud. Selle põhjuseks on see, et me pole sellel aastal keskendunud kodus toidu valmistamisele ja täidame oma õhtud pigem hobide ja spordi tegemisega.

Kõigel on oma hind…

Suvekuude toidukulude tõus on siit eriti hästi näha.

 

2 thoughts on “Kulutused toidule (eurohinnad+suvi)

  1. Paistab, et seesama väljakutse on paljudel, kes pere-eelarvet teevad. 🙂 Olen leidnud, et eelarves aitab püsida see, kui vaadata oma toidukulud üle kord nädalas. See distsiplineerib kohe ja lõpuks jääb palju rohkem raha üle.

  2. See on hea nõuanne:) Meie probleem küll hetkel on vist rohkem see, et me muutsime sellest aastast natuke elustiili ja sealt see suurem kulu pärineb. Kõike head korraga ei saa:)

    Suvel on ennast ju jube palju raskem korralikult kulusid jälgima sundida – nii palju muud põnevat on teha:) Sellegipoolest on täiesti õigus, et regulaarne numbritele otsa vaatamine vitaalse tähtsusega.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga