Lapse koolifond

Olen tänaseks nüüd ühe aasta kogunud raha lapse koolifondi. Põhimõtteliselt ei ole ma täna küll päris kindel, et kas selle raha kogumise eesmärk tulevikus ka kuidagi kooliga, või selle lõpetamisega saab seotud olema, aga soov oli lihtsalt kuidagi mingisse “lapse nimelisse” fondi raha koguda.

Aasta tagasi olin ma natuke rohkem Swedpank’i fänn ja seepärast valisin selle fondi haldajaks ka selle panga. Fondi riskitasemeks valisin “Fondifond 100” – see koosneb 100% aktsiatest, seega kõige suurem risk  ja kõige suurem võimalus normaalseks tootluseks. Lisaks kogumisele kindlustasin ka selle fondi sissemaksed, niiet kui ma mingil hullul põhjusel ei peaks olema võimeline sellesse raha maksma, siis pank jätkab minu eest sissemakseid 100%, seda kuni lapse 21. aastaseks saamiseni. Lisaks muutub fondis teenitud intressitulu 12 aastat peale lepingu sõlmimist tulumaksuvabaks.

Kuidas siis mu investeeringul esimesel aastal läks?

Hoolimata igasugu masust ja täpest ei ole häda midagi. Esimene aasta on läinud väga hästi ja kahetseda pole midagi. Olen kogunud sinna rahasumma, mida ma muul juhul vaevalt oleks taibanud või osanud kõrvale panna.

Ehkki pank on võtnud nii fondi haldamise kui ka kindlustuse eest tasud, on teenitud intressitulu 3x suurem olnud. Peale teenustasude maha arvestamist on osakud teeninud mulle 21,3% tulu.

• Sama perioodi tarbijahinnaindeksi muutus on olnud -2,2%, seega on tegelik investeeringu tootlus olnud esimesel aastal 23,5%.
    (Fondifond 100 tootlus oli 28%)

fondifond100

Olen võibolla oma eelnevates kirjutistes olnud alati kommertspankade vastane ja nende üdini kapitalistlikku mudelit kritiseerinud kuid nagu elu näitab, siis mõned kasulikud asjad saavad ka ikkagi nende abiga tehtud. Sukasäärde kogudes oleks see isiklik tulu mulle tulemata jäänud.

Aitäh Swedpank mu lapse jaoks mõeldud raha kasvatamise eest ja katsuge ikka seda vaest eestlast ka tulevikus mitte täiesti paljaks röövida ikka. Kes see teile muidu raha teenib tulevikus.