Minu finantsajalugu [kolmas osa]

Auto, pere, maja ja laenu (nalja) nabani

Ilma silma pilgutamata ning hetkegi kõhklemata võtab noor inimene kellel puudub normaalne finantsharidus endale autoliisingu, kodulaenu, väikelaenu ja krediitkaardi või lausa mitu. Usud, et kui pank arvutab sinu eest välja kas sa võid laenu võtta, siis võidki võtta, sest kõik on järelikult enamvähem korras sinu finantsidega. Lisaks kõigele tahad sa ju kõiki neid asju endale!

Pangaarvele laekuvad suured laenatud summad mille eest lisaks maja ehitamisele on kalduvus ka endale ühte-teist muud “vajalikku” lubada. Esimest korda elu jooksul pole peaaegu aasta aega üldse mingit hirmu selle ees, et kontolt raha kuu lõpus otsa saaks.

See tekitab nüüd veelgi võltsima tunde, et fiantsasjad on korras, kui kunagi varem. Kõik pole ammu korras – kulud on nüüd kordi suuremad kui tulud ja kõike seda saab vabandada enda jaoks sellega, et majaehituse ajal kulubki palju raha ju.

Arvamus elust: “Kui majaehitus on läbi ja selle peale enam ei kulu raha, siis hakkab jälle kõik iseenesest paremaks minema. Palk on samuti kogu aeg tõusnud.”

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga