Salvestav digiboks – millist valida?

Elan linnast väljas ning ükski kaabeltelevisioon minuni ei küüni. Olin mõned aastad Viasat’i klient, aga kuna me vaatasime SAT-i kanaleid vähe, siis tundus hind selle mitte-vaatamise eest soolane ja lõpetasin lepingu.

Seega lõpeb minu telekast pilt 1. juulil 2010, ehk siis kui lõpetatakse analoogsignaali edastamine. Vähemasti nii on vist hetkel otsustatud.

Õnneks on lahendus loomulikult olemas – tuleb osta digiboks ja see ühendada teleka ja antenni vahele. Väga lihtne!

Aga ei ole:) Meie peres kasutatakse üsna palju saadete salvestamist ja nende vaatamist siis kui soovi või aega on. See tähendab, et enda praeguse DVD-salvestaja või videomakiga ei ole enam väga lihtsasti võimalik midagi peale hakata. Jah, oleks võimalik digitüüner sättida valmis teatud kanali peale ja ühendada see salvestajaga ning õigel hetkel siis salvestaja tööle programmeerida. Niisugusel viisil aga ei saa vahepeal muid kanaleid vaadata ning nii salvestaja kui digitüüner – mõlemad peavad olema sisse lülitatud.

Saate salvestamist ja samal ajal vaatamise võimalust on ka meil päris tihti kasutatud – seda selleks kui mitmelt kanalilt korraga tuleb päeva ainsad huvitavad saated võibolla.

Niisiis ei ole ma siiamaani ostnud digitüünerit ära hoolimata suurest reklaamimisest. Lootuses, et jõuavad müügile ka tüünerid, millega ka samal ajal salvestada saab.

Salvestavad digiboksid

Nüüd tundub, et ootamine on ära õigustanud, sest juba hakkab tekkima isegi väike valik salvestajatest, mis suudavad näiteks  sisesele kõvakettale, USB kõvakettale või USB mälupulgale salvestada. Mõne seadmega saab isegi mitut kanalit korraga salvestada ja siis veel lisaks ka vaatamise jaoks ühte kanalit dekodeerida. Väga hea – just see mida ma vajan.

Nüüd on jäänud ainult üks viimane probleem veel lahendada. Milline salvestaja endale valida. Peale väikest guugeldamist leidsin sellised kohad, mille salvestajad vastavad minu tingimustele:

http://www.starman.ee/meediablogi/digilevi-vaatajad-saavad-salvestava-digiboksi

http://www.valguskiir.ee/index.php?page=1313&lang=est&sel=29

Kallimad on siis sellised, kus saab saate salvestamist ka “ajatada”, ehk et öelda aparaadile ette millal tulevikus mingit kanalit salvestada. Odavamatel on ainult võimalus salvestada niiöelda otse, nupule vajutamisega.

Kui keegi teab veel mõnda head salvestavat digiboksi soovitada, siis palun kommenteerige.

31 thoughts on “Salvestav digiboks – millist valida?

 1. Viimati, kui Starmani pakutud Digisalvestajat uurisin, siis oli öeldud, et see toimib ainult Tallinna kaabel-digivõrgus, aga mitte ZuumTV-ga. Nüüd võibolla aeg edasi läinud, kuid tuleb kontrollida.

  Valguskiir.ee lehel on aga tõesti huvitavad pakkumised, kuna need on HD-võimelised. Nendest kallima eelis on see, et saab ka CAM mooduli lisada ja soovi korral tasulist ZuumTV-d salvestada. Odavama pluss on see, et saab kasutada juba olemasolevat USB-ketast.

  Ise aga olen otsinud mõnda odavamat Network Media Tanki (à la http://www.popcornhour.com või http://www.tvix.co.kr), millel oleks Eesti DigiTV tugi, kuid toetaks ka võrtu/USB kaudu muude failide näitamist (sh MKV-d jmt), kuid Eesti poodides on need sigakallid veel. Lisaks on Popcorn Houri digiplugin kuhugi turult ära kadunud.

 2. Ma mõtisklesin ka selle üle, et võiks üldse ise näiteks arvutist kokku ehitada mõnusa digitüüneri ja salvestaja ja kodukino endale.

  Aga selline lahendus ma kardan ei täida mul ühte kriteeriumit – seda seadeldist peaks olema ka 60-70 aasta vanune inimene võimeline vajadusel sisse lülitama/kasutama.

 3. Vanematel inimestel on probleeme ka tavaliste digiboxide kasutamisega, mis ületab puldilt numbrite abil kanalite valimise. Seega kui õnnestuks süsteem saada käivituma alati mingis TV-režiimis, kus puldilt numbritega kanaleid saab valida, siis olekski see kriteerium täidetud.

  Kui ise ehitamiseks läheks, siis ilmselt valiks platvormiks LinuxMCE (http://www.linuxmce.com/) ja teeks kaheosalise: kuskil nö serveriruumis on paljude ketastega mürisev kast, kus on digibox sees (võibolla mitu tüünerit isegi) ja elutoas on DVD-mängija suuruse korpusega võimalikult vaikne puldiga juhitav Media Director.
  Sellisel süsteemil on omad eelised, nagu neti kaudu salvestuste juhtimine ja vastavate seadmete olemasolul kasvõi valgustuse, kliima, valve ja sauna kerise juhtimine.

  Katsetada saab aga ka ainult ühe arvutiga, mis kohe teleka külge ühendatakse.

 4. Esiteks täname reklaami eest! Paar täpsustavat sõna tahaks öelda. Mõlemad boxid on võimelised salvestama välisele USB seadmele, kaasas ei ole kummalgi USB välist seadet. Mõlemale boxil on olemas eestikeelne OSD (menüü). Kallima boxi hind on ka jõulude puhul tehtud kliendisõbralikumaks… Soovitaks odavamat boxi just vanematele inimestele, kelledel ei ole “lisavilesid” vaja, nemad tahavad lihtsalt televiisorit vaadata. Inimestele keda huvitavad ka Zuum kanalid, siis sobib meie valikust kallim, lisaks peab muretsema siis Conaxi kaardilugeja ja ZUUMtv kaardi. Kallimal boxil on peal TimeShift funktsioon, mis võimaldab teleka nn. pausile panna ja vaadata edasi pooleli jäänud kohast.

 5. Toote Ferguson FT 8300 HD kirjelduses on öeldud:
  “Time Shift – Võimaldab salvestada ja vaadata kanaleid samaaegselt”

  Lauri, oskate äkki siis täpsemalt öelda, mida see time shift tähendab – kas ma saan ainult pausile kanalit panna ja siis hiljem edasi vaadata saadet või ma saan salvestada ühte kanalit, samal ajal teist vaadata.
  Ehk et siis veelgi täpsemini küsida – mitut kanalit saab paraleelselt ühe kanali vaatamisega teleekraanilt veel salvestada samal ajal? Ehk, et mitut kanalit see box korraga dekodeerida suudab?

 6. Kiiruga ja kes teab millest veel on sisse sattunud viga kodulehele… Tänud parandasin…

  TimeShift – ise katsetanud ja proovinud… Ehk siis vaatad miskit saadet ja vaja käia WC-s, rääkida telefoniga, vajutad Pause nuppu ja peale oma toimetuste tegemist saad vaadata saadet edasi kus pooleli jäi.

  Salvestamine – võimaldab salvestada ühte ja vaadata teist kanalit. Ehk vastus oleks kaks.

 7. Ostsin Ferguson FT8100HD. Kasutasin 3 päeva.
  Väga rahul, eriti hinnaga. Soovid suurenesid. Maksin 700 kr juurde ja vahetasin eile FT8300HD vastu. Vahetus toimus väga meeldivalt ja usalduslikul alusel. Tänud Laurile VALGUSKIIR OÜ-st!
  Hoopis teine tera — luksus:
  1) parem ekraanigraafika;
  2) suurem tekst;
  3) 2-kanaliline S-meter;
  4) 2 kanali samaaegne vastuvõtt (play+rec);
  5) TimeShift võimalus;
  6) nupud aparaadi korpusel – saab kasutada puldita;
  7) salvestuste vaatamine paljude erinevate kiirustega (1/4x-aegluup kuni 32x-kiirluup);
  8) võimalus EPG abil programmerida nädalakava digiboxi ja valida, milliseid saateid salvestatakse (rec) ja milliseid näidatakse ekraanil (play);
  9) võimalik vaadata tasulisi (lisada CAM-moodul ja kaart) kaneleid (ZUUM);
  10) digiboxil on ka LAN port, s.t. uue tarkvaraga võib tulevikus lisanduda uusi võimalusi.
  Kardan, et pole ühe õhtuga kõiki “kellasid” ja “vilesid” üles leidnud
  No neid ikka lisandus –700 lisakrooni läks asja ette.

 8. Minul on Elioni minidigipakett (?) momendil – kas selle kallima aparaadiga saaks siis seda ka näha? Või on see mõeldud ainult antennikaabli otsast vaatamiseks ja zuumile? Oleks vaja sellist salvestavat digiboxi, sest telekal pole mpeg-4.

 9. Marje, sellele küsimusele jään mina vastuse võlgu. Sellel kallimal aparaadil (FT8300) on küll LAN pesa tagaküljel olemas, siis ei julge välja pakkuda, kas ta Elioni signaali oskab õigesti dekodeerida. Kahtlustan, et mitte.

 10. Marje – kahjuks abtud toode ei sobi Elioni aparaadiks. Antud mudel (FT 8300 HD) on mõeldud ainult õhu kaudu leviva TV jaoks. Aga, Elionil tuli umbes kuu aega tagasi turule salvestav digiboks (Aminet 530), seega ka Elioni klientidel on nüüd salvestamise võimalus olemas. Aga jah enne kui seda ostma hakkad, siis kindlasti suhtle klienditeenindusega ja veendu, et ikka asjast asja saab. Endal on samuti Elion, ja kauaaegse kliendina sain ka uue boksi (mitte küll salvestava) tasuta, kuid mis selgus oli see, et teist vaatajakohta ma siiski ei saanud, seega nüüd seisab asi karbis kapi peal ja ootab paremaid aegu. Elioni väitel tasub mul proovida sügisel uuesti.

 11. Aitähh vastamast! Eks ma arvasin isegi, et see pole see päris õige koht, aga kui juba siia lugema sattusin rahakooli kaudu, siis mõtlesin, et ega küsija suu peale lööda:) aga ega vanainimene peab kohe igalt poolt kõike küsima, et siis õiges kohas mitte päris loll välja kuulda. Endalgi vaja ka teist vaatajakohta, ja olen Elioni e-poest seda uut digiboxi ka uurinud – teadjad soovitavad ka, aga asi ju nii uus, tahaks nn. teist arvamust ka kuulda.
  Tänud teile härrad, vastamast!
  Ilusat kevadet ja sooja päikest!

  P.s. Ilmselt torgin oma rumalate küsimustega siin kuskil veel:)
  M.

 12. Väidetavalt pole olemas rumalaid küsimusi:) Niiet ootan huviga uusi küsimusi kallis Marje!

  Ja sooja kevadet võtaks küll vastu juba…

 13. Elionil rääkides – neil tuli kaks uut bokis, üks siis eelnevalt räägitud Aminet 530 ja teine Motorola. Amineti ei ole “katsunud”, aga Motorolat olen näinud ja ka “katsunud”. Menüüd on tsipa teistsugused kui Aminet 110, kuid üldine ilme on ilus ja mugav. Isiklikult tundus et Motorolal on kanalivahetus aeglasem, aga see jah kokkuvõttes ei sega vaatamist. Motorola boks on HD võimaline, ehk saab vaadata Elioni poolt pakutavaid HD kanaleid (hetkel kokku 4 HD kanalit). Lähiajal pidavat ka videolaenutusse tulema HD filmid. Kui on HD võimeline TV, siis on mida nautida.

 14. Olen ka mõned päevad olnud Ferguson FT 8300 HD omanik. Muidu igati asjalik, kuid esile on kerkinud ka mõned arusaatamtused.

  – EPG’st on mingi saade määratud salvestamiseks ajakavas on see ka korrektselt näha, väline kõvaketas on küljes, kuid mõnikord salvestamine ei käivitu.

  – Osadel salvestustel kipub pilt seisma jääma, samal ajal kui hääl jookseb edasi (valin USB ketta, liigun lindistuse kirje peale, vajutan OK, siis on ees seisev pilt, heli jookseb). Samas eelvaate väikeses aknas jooksis pilt korralikult.

  – Kui lindistamine toimib (ükskõik, kas käivitub EPG’st või kiirlindistusena) ning puldist seade välja lülitada, siis salvestamine katkeb ilma hoiatusteta.

  Aga see viimane on väiksem mure .. ei tasu lihtsalt välja lülitada.

  Kas teistel omanikel ei ole selliseid probleeme tekkinud ?

 15. Villu
  1)vaikimisi on EPG-st salvestama pannes funktsiooniks mängi. kui soov lindistama panna, siis tuleks valida salvesta, ehk võib see viga olla. Või siis on sated kattuvad, kahte korraga ei salvesta antud boks.
  2)soovitaks kasutada mõnd teist välist salvestusseadet. On miskid mälupulgad, kõvakettad, milledega koostöö ei suju antud aparaadil kõige paremini. Samas võid proovida antud salvestustle nime muuta, peaks ka aitama.
  Võid ka abi otse minult küsida, maili või telefoni teel.

 16. Peale mõningast katsetamist olen jälle natuke targem.

  Pildi hangumise probleem paistab olevat jah mingi anomaalia, mis suure tõenäosusega on andmekandjast sõltuv. Kasutan Wester Digital’i 500GB välist kõvaketast (eraldi toiteplokiga). Aga sellest saab üle, kui paar korda vaadatav saade kinni panna ja uuesti avada .. umbes teisel või ko,mandal korral hakkab mängima.

  Asjade mitte salvestumine tunub tulema sellest, et panin need salvestuma intervalliga (nt erisaade kord nädalas). Kui nüüd mingi asi oli lindistamiseks määratud ühekordselt (aga ajaliselt peale erisaadet), siis jäi see lindistuste nimekirjas erisaatest ettepoole. Julgen arvata, et see lindistaja kontrollib pidevalt nimekirja esimest kirjet ja ootab, et sellega saaks alustada. Aga loodetavasti saab see mõne tarkvarauuendusega lahendatud.

  Aga üldiselt olen oma ostuga rahul – väikse lapse kõrvalt ei saa pooli asju õigel ajal vaadata ja lindistamine on sel moel väga mugav, videomakiga ei anna võrrelda.

 17. Eile just uurisin salvestiste probleemi ja sain targemaks niipalju, et välise meedia kirjutamise kiirus peab olema vähemalt 9 Mb/s, vastasel juhul võivad tekkida tõrked nii salvestamisel kui ka salvestiste vaatamisel.
  Momendil on ilmnenud tõesti tarkvaraline probleem linditamise seadmisega igapäevaselt, või nädalase valikuga. Tegeleme probleemi kõrvaldamisega ja usun et peagi tuleb uuendus. Kui ühekordset lindistust kasutada, siis sujub kõik probleemivabalt.

 18. Tere härrased!

  Olen täitsa võhik saabuva kohustusliku digi TV kohapealt ja oleks ime tore kui saaksit paar nõuannet anda.
  Esiteks ei taha ma kuidagi mitte ühegi teenusepakkuaga liituda. Ma olen ainult huvitatud nägema tasuta levivaid kanaleid, kuna pole aega televiisori ees passimiseks.
  Mul on majapidamises kolm televiisorit (all korrusel olevale on digiboks sisseehitatud) kaks nii öelda vanemat (5-10aastast) Samsungi TV-d (üleval on väga halb signaal läbi tava antenni).
  Kas on olemas digiboxi mille saaksin ühendada ülemisele korrusele jooksvate antenniga ja vaadata erinevaid kanaleid samaaegselt ülemisekorruse TV-dest?
  Kas siin soovitatud Ferguson FT8300HD annaks mulle sellise võimaluse, samas tagades parema kvaliteediga pildi?
  Ma ei tahaks tõesti hakata ostma kahte erinevat digiboxi parem jätaksin ühe TV lihtsalt dvd makiga ühendatud.

  Ette tänades nõuannete eest Margit

 19. Tere

  Alustame sellest, mitut kanalit Te hetkel oma alumisest televiisorist näete? Kas kolme, või viite? Ehk siis kas kasutate alumises TV-s juba hetkel seda sisseehitatud digiboksi? Kui 5-te tasuta kanalit, siis tundub, et antenn sobib ja seda ei pea vahetama hakkama. Nüüd ütlete, et signaal on halb, seega kas Teil on võimalik see alumine televiisor korraks ülesse viia ja vaadata, kas antud teler suudab ka üleval need 5 tasuta kanalit ülesse leida. Kui jah, siis piisab Teil ainult digiboksi ostmisest ja see ei pea tingimata olema siin teemas kirjeldatud FT 8300HD digiboks. Digi signaal kas on või ei ole, sellist läbi udu vaatamist kui on analoog puhul digil ei esine. Tõsi pilt võib hakata “ruudutama” kui on halb signaal, sellisel juhul peab üle vaatama kaabelduse ja vajadusel lisama võimendi. Turul on saadaval ka juba alla 1000.- krooniseid bokse ja need sobivad sellisel juhul kõik. Soovitaks lugeda viimast Tehnikamaailma (aprilli number), seal oli testis kokku pea 10 erinevat digiboksi. Pingerida küll jah ei koostatud, kuid iga boksi +/- olid välja toodud. Kuid kui üleval on kaks vanemat TV-d ja on soov vaadata mõlemast telekast TV saateid, siis kahjuks peab ostma kaks digiboksi, see on asi millest ei pääse kahjuks.
  Edu!
  Lauri

 20. Suur aitäh vastamast.

  All on väga hea levi ja näha on kõik 5 kanalit. Ülal on kehv levi kuna kaabli panija ei jälginud ehitus projekti ja see tõttu ka ülemisel korrusel jamad. Kaabli panija ei suvatse kahjuks tulla kohale ja asja korda ajada.
  Kahjuks alumise korruse digi tv liiga raske et ülesse kangutama hakata, seega teie vastusest aru saades oleks mul siiski kindlam kui ostan FT8300HD digiboks, mis õhust kinni püüab.
  Ausalt öeldes olen jube tige kogu selle digi peale nagu neid kulutusi maailmas niigi vähe oleks, nüüd olen kohustatud ostma digibokse et näha tv, mida niigi eriti palju ei vaata. See on nagu peale sunnitud kohustus + rahaline aga ilma Tv-pildita olla ka ei tahaks.
  Muidugi eriti tark on see mees, kes ei ole leiutanud digiboksi mille saaks ühendada nii, et mitme TV kaudu saaks vaadata erinevaid kanaleid sama aegselt (täpselt nagu kütuse kompaniid, kes takistavad uute masinate tootmist, mis kasutaks alternatiivseid meetodeid).
  Kas analoog signaal kaob tõesti täitsa ära? Ma oleksin nõus nii edasi elama nagu hetkel kui ainult pilt ees on (isegi kui kehv mis mind ei häri).
  Rääkides võimendist, kui lähen poodi ja küsin võimendit siis kas on vaja veel midagi spetsiifilist teada, et vältida ostmist ja avastada et võimendi on liiga nõrk.

 21. Kõigepealt – Aitäh Lauri väga asjalike vastuste ja kommentaaride eest!

  Ma küsiksin siinkohal koos Margitiga selle võimendi kohta – äkki oskad nõu anda.

  Mul on samuti see häda, et FT8300HD näitab mul signaali tugevuseks 76% ja see tundub olevat natuke vähe? Pilt jääb tihti mitmeks sekundiks hänguma ja ruudukesi veab päris tihti taga.

  Kaabeldus peaks olema normaalne… Ise panin mõned aastad tagasi ja kusagilt jakatud ega midagi ei ole. Pigem on see vast põhjendatud sellest, et asun Valgjärve telemastist ~40km kaugusel.

 22. Võimendit kahjuks ei oska soovitada, oma maja antennikaabelduse koos antennidega tellisin spetsialistilt. Saatjast on asukoht umbes 40 km ja singnaali tugevus on kõikides “otstes” 90-98% vahel ning hakkmist ei ole täheldanud. 76% tundub et vajab tõesti võimendit vahele. Muud tarka Margitile ja Janarile ei oska soovitada, kui et siiski peaks saama objektile siiski mõne antennispetsi, või pädeva müüa soovitusel võimendi ostma ja selle ise vahele sobitama.
  Margit – jah sobib küll ka antud Fergusoni mudel, kuid sobivad ka kindlasti kõik ülejäänud turul pakutavad boksid, valik tuleks teha rahakoti ja meeldivuse järgi, sest nagu enne ütlesin on turul saadaval ka alla 1000 eek bokse. Kuid üksiki neist ei too korralikku pilti, kui signaal kaablis on nõrk. Ma kahtlustan, et kui praegu on halb pilt II korrusel, siis digiboksi lisamisel ei ole üldse pilti, või on ainult “ruudumeri”. Iseenesest õhust ei püüa mitte ükski boks miskit kinni, antenni on ikka kõigil vaja.
  Üldiselt Digile üleminekust. Mina võrdlesks seda VHS kassetilt DVD-le üleminekuks. Pilt on puhtam, lisaks lisavidinad (EPG). Tõsi tihti (nagu ka minu vanematel) ei piisa ainult digiboksi ostmisest, vaid peab ka antanni, kaabelduse ja ka võimandi ostma, mis on samuti lisakulu ja tihti mitte väike. Eesti digile ülemineks on kahjuks sattunud halvale ajale seoses MASU-ga, aga riigi otsused tehti ajal kui majadus õitses ja keegi ei arvestanud sellega, et täna on see 2000-3000 EEK mida iga pere peab kulutame seoses digile üleminekuga, ikka väga suur raha. Paraku on otsus tehtud ja nii juhtubki, et 01.juulil lülitatakse analoog saatjad välja ja paljud telerid jäävad pimedaks.

 23. Tere
  Mõtlesin ka salvestava digiboksi soetada ja tekkis seline küsimus,et kas mõne digiboksiga on võimalik ka salvestatud saade hiljem arvutisse kopeerida ? nagu ma aru sain on osade digiboksida salevtised kodeeritud ainult sellesama boksiga vaatamiseks ja arvutist ei saa

 24. Tere
  Enamus digibokside salvestusi on võimalik ka arvutist vaadata ja siis ka töödelda. Enamlevinud failiformaadid on TS ja PVR, ning näiteks VLC meediaplayer saab mõlemaga väga hästi hakkama. Tõsi arvutist vaadates ei ole pilt niisama hea kui telekast. Kodeeritud kanalite (nt ZUUM kanalid) salvestusi ei pruugi arvutid mängida.


 25. 123:

  Tere
  Mõtlesin ka salvestava digiboksi soetada ja tekkis seline küsimus,et kas mõne digiboksiga on võimalik ka salvestatud saade hiljem arvutisse kopeerida ? nagu ma aru sain on osade digiboksida salevtised kodeeritud ainult sellesama boksiga vaatamiseks ja arvutist ei saa

  VLC meediaplayer mängis tasuta kanaleid küll ilusasti.
  Ainult, et kahjuks vastupidi asi ei töötanud. Ehk, et proovisin alguses ka kõvakettal juba olemasolevaid .avi filme näiteks vaadata, neid aga digiboks mängida ei osanud. Kahju:P

 26. Janar – tootja kes esimesena toob turule mõistliku hinnaga (alla 2 tuhande eesti krooni) digiboksi mis mängib ka avi, divx, MKV jne faile saab ilmselt rikkaks… 🙂 Tõsi turul on hetkel EMTEC’i vastav seade (hind muidugi oluliselt kõrgem kui see minu pakutud 2 tuhat), aga arvustused on väga nigelad, ehk ei tööta korralikult see failide mängimine, ega ka digikanalite vastuvõtt. Väidetavalt asi softis kinni ja asja loodetakse parandada uuendutega. Nüüd paar päeva tagasi oli ka uudis, et miski tootja tuleb ka sarnase tootega välja lähiajal, aga mis, kes ja millal, seda täpselt ei tea. Meie valiku odavam digiboks FT 8100 HD näiteks pilte ja MP3 musa suudab mängida, isegi divx film kuidagi jooksis (tõsi hakkis natukene ja subtiitrid ei näidanud), aga jah ma ei soovita seda siiski peale digikanalite vastuvõtuks muudeks asjadeks. Aga on meilgi olemas seade, mis suudaks kodusest võrgust, või väliselt kõvakettalt kõikvõimalikke pildi-, muusika- ja filmi- faile edukalt mängida… 🙂 Kui huvi, võib kas mulle otse kirjutada, või äkki eraldi teema teha, sest asi muidu läheb teemast välja 🙂
  Edu!

 27. Tervist,
  Superpood.ee pakub 690.- eest uut aastase garantiiga Salvestavat HD Digiboxi. Soovitan uurida!

 28. Tere,
  Olegem ikka täpsed terminites, Superpoe poolt pakutav digiboks ei ole kohe kindlasti HD, puha SD mis SD. Ja hetkel on ka teie koduleht maas.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga