Ole ise oma finantstuleviku peremees!                 
Rahakool on tasuta online pere-eelarve keskkond
mis aitab sul jõuda oma rahaliste unistuste täitumiseni!


Tarbijahinna indeks 190,5| Euribor -0,269 | Keskmine brutopalk 918
UUDISED JA POSTITUSED  |  FOORUM  |  KASULIK  |  MEEDIAS  |  MEESKOND  |  REGISTREERU
Kasutaja Parool    
[+]

UUDISED JA POSTITUSED
FOORUMI POSTITUSED
BLOGID

RAHAKOOLIS:
Janari rahablogi
Finantsblogi

MUJAL:
1mees
Kuld ja Hõbe


PS: Kui sa pead samuti blogi raha teemadel, siis palun anna endast meile teada, sest me sooviks Sinu blogile siin viidata. Eestikeelseid blogijaid on sellel teemal väga vähe ju - hoiame siis kokku!
PPS: Kui sa soovid, meie juures hakata enda rahablogi pidama, siis loe seda ülsekutset ja tee seda:)

MUUD KASULIKUD VIITED:
Minuraha.ee
Eraisikute Rahaasjade Teabekeskus
Volanoustaja.ee
Tarbija24
Kasulik.ee

Oota...

Foorum

Mida teha miljoni krooniga?
Tauno
15:37:42 08.10.09
Ma tean, et see on tänases majandusolukorras imelik küsimus. Kuid unistamine ei ole kellelegi kahjuks tulnud. Unistagem siis koos.

Mina ilmselt päriselt ka olen vist viimane eestlane, kes kinnisvarabuumi ajal korterit ega maja ei saanud ja seetõttu ehitaksin enda perele lõpuks ometi oma maja ning loobuks korteris konutamisest.

Mida teie selle rahaga teeksite? Mida oleks sellega tark teha?

PS: See teema on artikli http://bit.ly/10f7PP jätkuks.

Tauno
Kristjan
17:18:20 08.10.09
Olen ka ennast korduvalt samalt mõttelt tabanud, kui mul oleks miljon krooni... Olid ajad kui pidasin miljonit üheks tohutu suureks rahahulgaks, tegelt on kaugel sellest. Seda on küll raske teenida, kuid selle eest ei saa sugugi palju osta. Miljoni eest võib saada asjaliku ja kaasaegse maja vaid siis, kui see oma kätega ehitada, sellisel juhul ehk katab see raha ühe väiksema maja ehitamiseks kuluvate ehitusmaterjalide maksumuse. Autode ostmisega on sama lugu. Isegi tagasihoidlikuks jäädes ja mitte suurustades võiks väita, et miljoni eest ei saaks isegi kahte uut ja väga head autot. Ühe saaks, kuid siis oleks sellest rahahulgast juba palju kulutatud. Selle tõestas Tauno oma artiklis juba ära.

Samuti oleks patt hakata niisugust rahasummat laiaks lööma oma igapäevaste kulutuste kaudu, täpsemalt siis oma jooksvaid kulutusi suurendades ja luksuslikumalt elades. Olen kõrvalt näinud kuidas üks perekond on sellisel moel umbes miljon krooni ära kulutanud. Nemad küll ei võitnud seda rahasummat lotoga, allikaks oli hoopis kinnisvara, mille nad ära müüsid. Kinnisvara oli neil olemas ja see polnud vajalik, see realiseeriti, saadi raha ning asuti seda kulutama. Osteti autosid, reisiti, pisut remonditi ka eluaset. Viimane neist muidugi ei olnud halb rahapaigutus. Olles näinud niisugust käitumist kõrvalt võin öelda, et endal pole küll tahtmist midagi sellist korda saata.

Kodu ei ole ka just enam esimeses nooruses, kuid on veel piisavalt heas korras, et seda jooksvalt remontida. Seega ma ei näe mingit vajadust võtta kodu täielikuks ja kiireks kaasajastamiseks laenu või kulutada selleks ära kogu kujuteldav miljon krooni, mis oleks näiteks lotoga võidetud.

Minu mõtetes jääkski üle vaid raha paigutamine tähtajalisele hoiusele. Kui oleks häid ideid ettevõtluseks, siis võiks kulutada raha selleks, aga kuna praegu mul selliseid mõtteid pole, siis oleks otstarbeks investeerida, hoiustada. Seda puhuks kui kunagi peaks tekkima ideid ettevõtlusega tegelemiseks või ka näiteks kasvõi "mustadeks päevadeks".
Janar
22:00:22 12.10.09
Mina võtaksin sellest 1000 000 kroonist endale pool reservideks kust hakkaks endale paari aasta jooksul palka maksma. Lõpetaksin päevapealt palgatöö ning asuksin mõnuga mõnesid äriideid järgi proovima. Kui ma 2 aasta jooksul ei suudaks ühtegi ettevõtet käivitada, siis ma poleks niikuinii ilmselt ettevõtluses hakkama saav inimene ning siis investeeriksin ülejäändu rahanatukese kusagile turvaliselt.

Saaksin vähemasti teada kas minus on ettevõtjat või ei:) Ja seda ilma riskita.
lemmika
14:23:38 15.10.09
Kui minul oleks miljon krooni. Kustutaks kõik võlad. Selleks kuluks miljonist veerand. Vahetaks välja auto või ostaks kaks autot, et mõlemad saaks liikuma (mees ja ise). seega on pool kulutatud. Lapsele paneks raha kuskile koguma natuke. Ja ülejäänud läheks maja korrastamiseks, et ei peaks oma korterit maha müüa. Majale oleks vaja uus katus, ehitada teine korrus, et ei peaks kahes väikses toas virelema (vanematega ühes majas).
Sellega oleks kõik. Siis saaksime juba palju rahulikmalt magada ja elada :D
Anti
13:13:57 17.10.09
Mida teha miljoni krooniga?
Ei tea! Mõistlik tundub investeerimine.
Aga teatavasti on raha selline väga intensiivne mateeria, mis võib panna sind käituma, sulle endalegi, ootamatult. Igatahes saad sa enda kohta teada, nii mõndagi, mida sa varem ei teadnud. Ja kui sa surma ei saa ja oled võimeline õppima, võib arvata, et saad hindamatu õppetunni. :)
Anti
20:45:10 11.02.10
Jätkuvalt tundub investeerimine mõistlik! :)
test
22:10:41 11.03.10
Kui mul oleks väiksem summa, nt 100 000, siis kuhu oleks see mõistlik paigutada, et risk oleks 0 ja raha ikkagi tuleks? Kuna kontosid ainult investeerimise pärast teha ei tahaks, siis hetkel on mõttes Krediidpanga aastane tähtajaline hoius...või isegi lühem periood, kuna intressid on väga väiksed ja kui suurenevad, on võimalus uus hoius teha.
Tauno
05:03:59 12.03.10
Ma ei tea ühtegi meetodit raha niimoodi teenima panna, et risk oleks 0. On lihtsalt väiksema riskiga võimalused (fondid, investeerimishoiused jms) ja suurema riskiga võimalused (aktsiad, optsioonid jms).

Aga ma kardan, et hoiuseintressid ei pruugi lähiajal enam tõusma hakata, sest paranevas finantskliimas raha pakkumine suureneb, mis tähendab, et pangad on vähem motiveeritud sinult kõrge intressiga raha kasutamiseks kaasama. Samal ajal aga hakkame majanduse paranedes taas inflatsiooninumbrite suurenemist nägema. Seda küll teatava viitajaga.

Hoiuseintressid on heaks makromajanduse olukorra näitajaks ning eriti agaralt on selle muutumist kajastanud näiteks LHV foorumis stefan.

Kui alles 08.01.2010 ehk aasta alguses olid hoiuseintressid sellised:
Hoiuseintressid, 1-aastased, 100 000 EEK
Nordea: 1,95%
Sampo 3,50% ->2,10%
Swed: 3,20%
SEB 3,25%
BIG 6,50%
Parex 9,50%

Siis 05.03.2010 on need muutunud sellisteks:
Hoiuseintressid, 1-aastased, 100 000 EEK
Nordea: 1,15%
Sampo: 1,45%
SEB: 1,55%
Swed: 1,60%->1,40%
LHV: 2,70%
BIG: 4,50%
Parex: 6,00%

Trend on selgelt alla ja kuigi jääb ilmselt kuskil pidama, ei näe me nendes numbrites kõvemat tõusu kardetavasti niipea.
test
16:04:52 12.03.10
Eks peab siis vist ikka Krediidipanka selle rahakese lükkama, selle kasutusele võtmine on puhas raiskamine, aga isegi aastasele hoiusele pannes saaks kuus ikkagi ligi 400kr kätte, mis tähendab üht korralikku või 2 väiksemat tasuta poeskäiku...
tes
16:13:44 12.03.10
Ahjaa, kui ma juba siin olen, siis küsiks kas äkki oleks mõistlikum ka maksta kinni ka Krediitkaardi võlg- mõni tuhat, vist oli Sampos. Kodulaenu oleks vist ju mõttetu kustutama hakata, raha kaob nagu auku ning heal juhul lüheneb laenutähtaeg paar aastat...St kustutada mõni suurema intressiga kaardilaen ja ülejäänud intressi koguma panna?!
Janar
19:48:11 12.03.10
Mõni tuhat krooni krediidivõlga sulle nüüd erilist kulu küll ei tekita. Selle kogud niisama ja maksad tagasi. 100k oleks ilusam ümmarguse summana kõik korraga teenima panna.

Hoiuste intresse on siit hea vaadata: http://hoius.intress.ee/
vaatleja
12:21:42 15.03.10
osta kulda!
mutski
19:39:40 15.03.10
Kulda küll ilmselgelt hilja osta.
Janar
21:13:20 18.03.10
Mutski, võib-olla põhjendad?

Kulla hind viimase 5 aasta jooksul on kogu aeg tõusvas trendis http://goldprice.org/charts/history/gold_5_year_g_b_eur.png?0.4795991964638233

Miks see trend nüüd peatuma peaks?
mutski
10:09:54 20.03.10
Eks kinnisvara hind tõusis ju ka.Arvan,et see ongi kulla hinna tippaeg.Mina isiklikult arvan,et hetkel siiski hilja.Mul ei olegi miskit põhjendust.
Marko
21:34:57 20.03.10
Janar, kuld on siiski suhteliselt spekulatiivne element.Usk ja emotsioonid, ei muud.Lisaks tõmbab pikalt kestnud tõusev trend ligi kerge raha otsijaid ja see nagu ikka hästi ei lõppe.Raha paigutamine kulda ei ole investeerimine vaid siiski rohkem spekuleerimise moodi asi.
Anti
11:09:12 21.03.10
Mina paneks fondidesse aga kuna paistab, et oluline on suurem likviidsus ja madal risk, siis on tähtajaline hoius õigustatud, samas on tootlikus selline, et endal oleks kahju nii teha. Selline see raha paigutamine kord on, nokk kinni saba lahti ja siis jälle saba kinni nokk lahti. :)
Marko
14:23:47 21.03.10
Lugesin nüüd ka lõpuks Tauno loo läbi ja ausalt öeldes on hea meel, et ka teised on esitanud endale samad küsimused, mis mina mõned aastad tagasi.
Esiteks kas me mõistame ikka riski mõistet õigesti? Me ei taha võtta finantsriske ja seega valime tegevusetuse!? Või äkki tegevusetus iseenesest ongi suurim risk?
Paljud meist ilmselt arvavad,et nad elavad turvalist elu,kuigi tegelikult ollakse ühe vallandamise kaugusel pankrotist!
Palju olen kuulnud arvamust,et aktsiad on liiga riskantsed,parem teen oma ettevõtte. Kumb on siis ikkagi riskantsem? Kas omada 100 aastat erinevaid majandustsükleid kogenud börsiettevõtet või alustavat OÜ-d.Tegelikult on risk täpselt vastupidine. Alustades oma ettevõttega,võtad mitmeid kordi suuremaid riske kui aktsiaturul.Loomulikult võib tootlus olla ka vastavalt kordi suurem,kuid ei pruugi siiski.
Kui finantsturgudest rääkida, siis inimesi peletab arusaadavatel põhjustel seal valitsev volatiilsus ja dünaamilisus. Aga see ongi talle iseloomulik.Sellega tuleb lihtsalt toime tulla.Isikliku OÜ väärtust ei noteerita igapäevaselt ja see annab teatud psühholoogilise eelise, aga see on ka kõik.Suure tõenäosusega ei suuda te ka isiklikus ettevõttes majandustsükleid vältida.
Kuid nagu ikka ja alati,ükskõik kus sa ka ei tegutseks,on parim viis riskide vähendamiseks teha antud valdkond endale võimalikult põhjalikult selgeks.
Sellised mõtted tulid siis riskiga seonduvalt pähe.
Janar
14:54:07 22.03.10
Marko - absoluutselt loogiline arutelu. Nagu minu matemaatikaõpetaja mulle kunagi 7. klassis ütles: "Elu on karm, aga õnneks ebaõiglane!".
See teema on samuti selline, et ilmselt pole siin kunagi õigeid ja valesid vastuseid, otsuseid ega tegusid. Võidavad need, kes kõige paremini teavad mida teevad või siis kõige suurema riski võtjad. Paljud aga esitavad küsimuse, et kuidas saaks ilma riskita suurt kasumit teenida:)

Marko, tule Rahakooli juurde blogi pidama!:)
uudishimulik
14:06:22 07.04.10
Nii, minul kohe tekib see miljon krooni. Ja tahan selle tööle panna. Mida peaks praegu börsil soetama?
Anti
19:54:40 10.04.10
Kui kaua ta töötada, sinu meelest, võiks?
Anti
16:50:45 03.06.10
Täna on väikeinvestorite pidupäev.

Täna kell veerand üksteist tegi riigikogu Eesti väikeinvestoritele ühe kõigi aegade suurima teene. Kolmandal lugemisel võttis parlament vastu tulumaksuseaduse muudatused, mis muudavad 2011. aastast eraisikute investeeringud kuni raha tarbimisse võtmiseni maksuvabaks.
Janar
23:47:42 04.06.10
Suurepärane! Eks seda seadust saab hiljem jälle tagasi muuta kui soov tuleb kellelgi... aga loodame, et niipea ei muudeta.
Merilin
10:33:10 05.08.10
Seoses investeerimisega tuleb mul halenaljakas lugu meelde. Sõbranna ütles, et tema hakkab nüüd raha investeerima, mõtles, et ostab endale auto. Ostiski tutika Honda liisinguga 300 000 eest ja tegi investeeringu. Esimese kolme kuuga on juba kolm plekimõlkimist olnud ja investeering muudkui "kasvab". Kummaline, et sellist tehingut investeeringuks üldse peetakse. Aga paljud noored ei jagagi investeerimise mõistet. Kuuldakse, et kõik investeerivad ja need, kes teevad seda hästi/kasumlikult, sõidavadki ilusate autodega. Võib-olla seostatakse siis auto ostu hea investeeringuga. Ja kui noor mitteteadja kuuleb/usub, et auto ost ja raha fondidesse paigutamine on mõlemad investeeringud, siis kergem on ju osta auto, kui sobivaid fonde otsida.

Kui ma saaksin kohe praegu ühe miljoni, siis ostaksin endale ridaelamu. Praegu peaks veel hinnad enam-vähem madalal olema ja reaalne vajadus on ka. Pisipere tulemas ja praeguses kodus jääb ruumi väheks. Vana korteri ostsin enda arust imeodavalt ja selle jätaks lisaraha teenima. Üüriks välja ja 15-20 aasta pärast müüks kolmekordse hinnaga maha. Ootaks jälle kinnisvaraturu langust ja ostaks lastele kodud :)
Silver
12:05:18 05.08.10
Mida keegi investeeringuks peab :)
Kindlasti moodustaksin OÜ investeeringute haldamiseks, eraisikuna tegutsedes lisandub igalt poolt tulumaks.

Miljoni eest saab natuke otside kohe välja osta 3 ühetoalist tüüpkorterit Tallinnas, ja need välja üürida. Või ise ühes elada ja teised välja üürida.
Või kasutada miljonit sissemaksena, ja osta rohkem kinnisvara...

Igal juhul kindlam investeering, kui aktsiad või fondid, mis ei garanteeri midagi peale igakuiste halduskulude.

Kui rahavoog olemas, võib selle eest ka midagi toredat tarbimiseks osta, auto või muud nauditavat. Aga mitte varem.
Janar
13:01:41 05.08.10
Minule meeldibki üldse mõõta edukust ka eraisikute puhul passiivse sissetuleku osakaaluna kuludesse. Miljonist kroonist võib mõnel inimesel jätkuda aastateks kulude katmiseks ja teisel ainult mõneks kuuks.

Minu jaoks rahaliselt saadki "rikkaks" sellel hetkel kui passiivne tulu on võrdne kuludega - võid niiöelda "jalad seinale panna":) Tegelikkuses muidugi siis alles põnev osa algab - keegi ei jää ju sellise koha peal pidama enam...
Marko
21:40:51 29.08.10
See on jah levinud arvamus, et kinnisvara on turvalisem investeering kui aktsiad.
Tegelikult sõltub igasuguse investeeringu tulusus ja risk sellest, mis hinda sa selle investeeringu eest maksad.Kui volatiilsus (kõikuvus) on sinule probleemiks, siis loomulikult on risk sinu jaoks ka kõrgem.
Tre
15:05:58 17.12.10
Tekib ca 60 000 rootsi krooni, kuida selle väärtusst riskita kasvatada?
Marfinpanga aastase hoiusega (kõrgeim % mis leidsin oleks kuine tootlus ca 300 krooni, ilma riskita vist rohkem ei saagi? Ja arvata on, et hoiuste intressid alanevad veelgi...
Janar
23:21:47 17.12.10
Tere Tre!

See on sul väga hea küsimus:) Ma arvan, et ilma riskita ei olegi võimalik selle raha väärtust kasvatada.

Tähtajalisel hoiusel raha hoides seisneb risk selles, et järgneva aasta inflatsioon on suurem kui see intress mis sulle makstakse.

Näiteks:

Marfin panga aastase hoiuse intress on 3,6%
Viimase aasta hindade tõus kokku on olnud 5,4%
Seda tarbijahinnaindeksi tõusu saab näha statistikaameti kodulehelt:
http://www.stat.ee/thi-kalkulaator/?cpiStartMonth=11&cpiStartYear=2009&cpiEndMonth=11&cpiEndYear=2010&id=32857&cpiCalculate=Arvuta

See tähendab seda, et kui inflatsioon on järgmisel aastal samasugune nagu eelmisel aastal, siis sa kaotad oma raha väärtusest 1,8%.
Sinu näite puhul on see siis natuke üle 1800 krooni kaotust aasta kohta.

Seda, et inflatsioon äkki läheb väiksemaks ja sa oleksid võidumees, ma väga ei loodaks. Mina ennustan, et majandus siiski jätkab vaikset kosumist ja inflatsioon kasvab hoopiski.

Seega:
Mina investeeriksin oma raha küll kusagile investeerimisfondi hoopiski. See kui inimesed fondis raha kaotavad on tavaliselt kõige enam nende endi süü, sest nad panevad raha fondi ja siis ei tunne aastaid absoluutselt huvi, et mis sellega toimub. Siis tuleb mingi mutuus väärtuses ja ollakse vihased, et see on langenud näiteks.

Tuleb lihtsalt uurida investeerimisfondide prospekte ja ajaloolist tootlikkust natuke ning kui mõni neist usaldust tekitab, siis proovida.

Samuti soovitaks ma riskikartlikumal inimesel summat hajutada. Ära ole laisk ja investeeri seda ainult ühte kohta. Investeeri kolme nelja erinevasse kohta. Siis on väiksem võimalus, et kõik sinu valitud erinevad instrumendid oma väärtust korraga kaotama asuvad.

Võid ka investeerida niiöelda vastandlikesse vahenditesse näiteks osa kulda ja osa fondidesse. Viimases kriisis on hästi näha olnud, et siis kui majanduskriisis kõiksugused "väärt"paberid kõikuma lõid, hakati korraga rohkem kulda usaldama.
Viimase 5 aastaga on kulla hind tõusnud 172%
Viimase 10 aastaga on kulla hind tõusnud 407%

Ma ei meelita siin küll nüüd sind ühte või teistpidi otsust tegema, aga loodan, et minu arutlusest võis sulle natuke oma mõtete seadmisel abi olla?

Kokkuvõtteks ma leian, et ilma riskita pole sul seda raha võimalik investeerida. Kui valid ka tähtajalise hoiuse, siis riskid sellega, et inflatsioon on suurem kui intressimäär su hoiusel.

Anna siis teada, mida otsustasid. Huvitav oleks teada:)
viimaks
19:51:25 19.12.10
Riski kui sõna otsest tähendust investeerimisel pole olemas. Saab olla ainult vähe, olematu või väär informatsiooni antud valdkonna kohta, kuhu investeerida kavatsetakse.
Anti
22:08:21 21.12.10
Kui sinu invsteerimishorisont on 5 aastat, kuidas siis saab sinu informatsioon, 5 aasta pärasest ajast, olla vähene või väär, pigem et olematu ja see ongi risk, sest sinu investeering võib olla 20% plussis aga ka miinuses. Ja ikkagi inimesed investeerivad. Ja omavahel nimetavad nad seda ebakindlust riskiks.
Camron
19:48:55 29.12.10
Oletame, et kulla untsi hind on 10 USDi ning aasta lõpuks on ületatud 35 USD piir untsi kohta. Tõus 350%. Et uus 350% tõusu saavutada, peaks kulla hind olema 122,5 USD untsist. Esialgu vajasime 25 USD, nüüd sama tootlusprotsendi saamiseks aga vaja juba 87,5 USD reaalkasvu. 122,5 USDi juurest 350% tõus tähendaks, et kuld peaks juba maksma 428,75 dollarit untsi kohta.

Praegu kempleb kuld 1300-1400 vahel ning 10% tõusu tähedaks kulla hinna kasvus 130-140 dollarit. Minevik oli tõesti ilus, kuid sellises valguses ma tulevikus ei julgeks kulla peale panustada. Graafikuid vaadates usuks, et peagi tehakse korrektsioon, aga millal see peagi on, ei oska meist veel ilmselt keegi öelda.

Mina teeksin selle miljoniga nii:
300 - 400 tuhat paneks maja/korteri sissemaksuks, 100 tuhat investeeriks paremasse sõiduvahendisse, 70 tuhat jagaks sugulaste vahel, 30 tuhandega teeks heategevust ja kingiks mõnele lastekodule arendavaid vahendeid (raamatud, mängud, joonistustarbed jne). 200 - 300 tuhat investeeriks 5-6 erineva aktsia vahel Baltikumi börsil ja ülejäänud paneks ilmselt kasvuhoiusele või kaaluks samuti aktsiatesse investeerida aasta-kahese perspektiiviga.

:)
Janar
13:19:00 30.12.10
Aitäh oma visiooni jagamise eest Camron!

Tahtsin sinu kulla hinna tõusu arutelu juurde aga lisada, et just nii - järjest hullemas tempos kulla hind tõusebki minu (ja mitmete teiste seltsimeeste arvates). See mis muutub pole ju kulla väärtus vaid raha väärtus. Antud juhul siis Dollari väärtus.
Uuri netist seda kui palju trükitakse Dollareid juurde maailma ja iga juurde trükitud(või ka virtuaalne) rahatäht kahandab ju olemasolevate väärtust.
Vaata Dollarite hulka siit näiteks: http://en.wikipedia.org/wiki/File:Components_of_US_Money_supply.svg
Camron
00:21:32 31.12.10
Janar, päris 100% ei saa nõustuda, et vaid raha väärtus muutub. Kui näiteks sinu joonist vaatame, siis Currency ehk sularaha kogus ei ole suurenenud sellisel hüppel nagu kulla hind. Kui aga jälgid M2 rahapakkumist, siis tuleb arvestada selle koostist ning suur tõus on tulnud ilmselt tänu laenudele ja kohustuslikule reservkapitalinõudele. Laenamisel raha teeb raha juurde.

Puhtalt nüüd nii ei saa ka võtta, et raha trükitakse juurde ja kui täna on 100 dollarit, siis homme peale trükki on kokku 110 dollarit eilse 100 dollari vääringus. Vaata kasvõi krooni rahapakkumist ja näed samuti tsükleid.
Janar
01:55:08 31.12.10
Olen sinuga täiesti nõus Camron. Ma lihtsustasin oma mõtet lihtsalt. Loomulikult pole kogu see teema nii lihtsasti kokku võetav nagu meie siin seda kolme lausega tegime:)

Ma olen nõus, et ka väärismetallide hinnas tuleb tulevikus kindlasti ette hinnakorrektsioone. Seepärast ongi ainuõige variant lihtsalt harjutada sisse regulaarsus oma investeeringute jälgimisse ja neid aktiivselt juhtida. Mitte laisalt virutada kogu oma vara mingisse fondi ja siis oodata, et keegi kõik minu eest ära teeks:)
Camron
12:35:14 31.12.10
Fondiinvesteerinute vastu olen isegi. Esiteks sa ei tea, kes on sinu fondijuht (kui pädev, millised on ta mõttekäigud) ning teiseks saad fondi tegemistest üldiselt kehvema ülevaate kui ise portfelli juhtides. Kolmas asi - edukustasud. Mina annan raha, mina võtan riski ja edu korral nemad koorivad koore.

Metallides ei näe mina pointi seetõttu, et mul esiteks ei ole nii palju raha, et füüsilist metalli osta ja hiljem kaitsta. Metallidele mõeldud indeksid on aga juba põhimõtteliselt nagu aktsiad - ostad osaku mingile metallikogusele.

Kuna minu skoop on eriti väike, siis ei näe mõtet välisturgudele trügida ning üritan oma tegutsemise läbi viia Baltikumi börsidel.Miljoni krooniga võiks aga juba tõesti minna väljapoole kätt proovima.
Ellrava
08:37:06 03.12.19
Buying Pfizer Viagra Online <a href=http://cialibuy.com>cialis online</a> Viagra Zollprobleme isotretinoin accutane c.o.d. on sale Procalis Levitra
VASTA TEEMALE
Nimi
Tekst
5+2=