Tallinna börsil algas uus aasta väga kõva pauguga. Esimese nädala jooksul kasvas mu aktsiaportfell 10,57% ja sellist rallit võis näha viimati ehk 2010. aasta alguses.

Aktsiaid, mis mu portfellis nädalaga üle 10% kallinesid, oli tervelt neli – Ekspress Grupp (+14,59%), Baltika (+12,12%), Tallink (+11,14%) ja Tallinna Vesi (+10,65%). Langejaid mõistagi ei leidunud.

Millegipärast ma ei usu, et me sellise vaardiga ülespoole edasi kihutame. Seega alanud nädalast väga palju ei oota ja kui see ka paari protsendiga miinuses lõpeb, on ikkagi hästi. Jätkuvalt ma ei saa aru, kas Baltikal läheb paremini või mis toimub. Ise loodaks küll, kuigi kusagil ajusoppides on jätkuvalt kartus, et varsti saame näha harjumuspäraselt negatiivseid uudiseid.

Eelmisel korral aastakokkuvõtet tehes avaldasin lootust, et ehk jõuavad ka kuuekohalised numbrid millalgi portfelliväärtuses kätte, kuid unustasin tõiga, et euro tulek tegi selle lootuse naeruväärseks. Lubasin endale siiski, et jälgin oma portfelli nii kaua paralleelselt ka kroonides, kuni 100 000 täis saab ning alles siis loobun sellest. On teine ju ikkagi ilus verstapost hoolimata sellest, et vääringu poolest minevikku vaatav.