Kole lugu, praegu istun siin Tallinna lennujaamas ja ootan lennukit, mis peaks mu viima Soome ja sealt edasi eelnevalt paljukirutud komandeeringusse Hiinas. Kuna lennujaamas on niisama igav istuda ja töömeilid said otsa, siis vaatasin tasuta interneti kasutusvõimaluse tõttu aktsiaturul toimuvat. Ja kuna märgata võib ilusat languspäeva, mille veduriks paistab olevat eriti viletsate müügitulemustega hiilanud Baltika, tundus olevat soodne hetk taaskord investeerimisportfelli laiendamiseks.

Nimelt otsustasin ära, et aitab passimisest ja kuigi õige hetk on ammu möödas, sisenesin pisut senisest suuremalt Eesti Ekspressi (Ekspress Grupp), sest pankrotti ta ilmselt vist vaatamata üllatavalt suurele eelmise aasta kahjumile ei lähe ja praegu ei oska ma oma pangaarvel oleva rahaga ka midagi muud mõistlikku teha. Potentsiaali minu arust ettevõttel on ja ma ei näe põhjust, miks aasta lõpuks ei võiks see aktsia praeguse ümmarguselt 1,2 EUR asemel hoopis 1,8 maksta. Seegi teeks ju tootluseks 50%. Olen rahul ka väiksemaga ja investeeritud summa on piisavalt tagasihoidlik, et ka ettevõtte pankroti korral jalgu värisema just ei võta. 

Seega logisin ennast panka sisse ja sisestasin ostuorderi tasemelt 1,16. Tase oli pisut kõrge, aga siiski madalam kui eile. Ja juba ma näen (umbes 10 minutit hiljem), et olen just ostnud Ekspress Grupi aktsiaid. Õudne operatiivsus. Nagu oleks Snickersit ostnud. Saame näha, kas oli ka vilets mõte või võib kõik veel hästi lõppeda.

PS! Ei soovita kellelegi nii impulsiivset investeerimistegevust, sest tavaliselt see hästi ei lõpe.