Portfellile tõi nädal 15 erinevalt ootustest siiski kerge languse: -1,55%. Nagu arvatud, algas nädal Olympicu eufooria rahunemisega ja kainenemisest tuleneva aktsiahinnalangusega, millele leevendust suutsid tuua kolmapäeval teatavaks tehtud väga tugevad tulemused, mis aktsiahinna uuesti üle 1,5 eurosendi lennutasid. Siiski langes aktsia nädala kokkuvõttes 4,4%. Erinevalt Olympicust, ületasid neljapäeval välja tulnud Tallinki tulemused investorite ootusi negatiivselt ning vahepeal kes teab millest kallinenud aktsia langes reedel korralikult. Nädala kokkuvõttes jäi Tallink siiski plussi: 2,94%. Eriti müstiliseks paigaltammujaks on minu portfellis viimasel ajal osutunud Baltika, sest teist nädalat järjest on selle aktsiahinnakasvuks 0,00%.

Eelmise nädala suurimaks uudiseks on ilmselt lennuliiklust tänagi halvav Islandi vulkaanipurse, mis on kahtlemata vesi Tallinki veskile. Vaevalt, et antud olukord nüüd ettevõtte korrapealt kasumlikuks muudab, kuid oma erakorraliste tuludega on vast raskel ajal abiks ikka. Praegugi kirjutan seda juttu töölaua taga kontoris, kuigi pidanuksin sõitma Tallinna poole, et sealt Prantsusmaale kliendikohtumisele lennata. Esimest korda elus sekkus aga Force Majeure ja lend on tühistatud. Imelik tunne on.

Nädala teiseks suuremaks uudiseks loeksin Janari sisenemise aktsiaturule. Loodan, et tal läheb hästi, sest käesolev aasta võib Eestile tuua oluliselt positiivseid tuuli. Kui me kuuleme kindlalt, et Eesti läheb aastal 2011 üle Euro-le, võib loota kaugemate välisinvestorite ja rahvusvaheliste fondide huvi olulist kasvu. Ühtlasi on majandus üldiselt paranemas ning kõik see kokku võiks nii Janarile kui minule aasta teiseks pooleks päris head numbrid portfelli joonistada. Muidugi kui Eurot ei tule, siis… Sellele ei taha eriti mõelda praegu.

Kaapan lõpetuseks jätkuvalt pullina sõraga maad ning ütlen, et eelmise nädala miinus muutub sel nädalal topelt plussiks, tuues portfellile vähemalt 3% kasvu.