Selliselt oleks võinud kokku võtta minu aktsiaportfelli käekäigu Tallinna börsil kahe nädala eest ja seis oli väga ärev. Õnneks on tänaseks olukord stabiliseerunud ja eelmine nädal lõppes tänu mitmele positiivsele mõjurile korralikult plussis. Portfell kallines koguni 6,46%.

Kõige rohkem, lausa viiendiku võrra ehk 20,48% kallines Ekspress Grupi aktsia, mida nädala jooksul LHV foorumist stefan’i nime all kirjutav kodanik, kes on üldiselt Eesti arengu suhtes väga optimistlikult meelestatud, kokku ostma hakkas. Mingit uudist selle taga ma esialgu näha ei oska, kuid minu jaoks on see igati positiivne, sest aitas vahepeal peaaegu minu portfelli “halvima investeeringu” maigu külge saanud aktsiahinda päris oluliselt ülespoole ja praeguse seisuga pole olukorral vigagi.

Hämmastava tõusu tegi ka Baltika aktsia (+17,46%). Minu jaoks on see jätkuvalt müstika. Võimalik, et ettevõttel on palju paremini minema hakanud ja mina vana skeptik ei oska seda lihtsalt näha. Kui nii, siis tervitan seda igal juhul.

Paistab olevat üsna kindel, et eelmisel nädalal andis positiivset tooni börsil ka uudis Eesti krooni kursi fikseerimisest Eurole üleminekul. Sellele vaatamata suutis üsna tublide tulemustega lagedale tulnud Tallink‘i aktsia lõpetada nädala 1,67% miinuspoolel.

Üldiselt oli aga ilus nädal nii börsil kui ilma mõttes. Saame näha, kas käesolevalgi nädalal börsi tugevus jätkub, või tuleb korrektsioon taas allapoole, mida võiks tänase päeva põhjal oletada. Ise usun, et minu portfell võib sel nädalal kergelt miinusesse jääda, kui Tallink mingit imet tegema ei hakka, sest vahepeal kõvasti pihta saanud Olympic juba liikus eelmise nädala jooksul kenasti üles (+9,71%) ning mul on raske uskuda, et sealt sirgjoonelist kasvu tuleb.

Üldiselt on mul isiklikus plaanis nüüd puhkus, seega eriti ei muretse ja börsi ei jälgi, kuid arvuti taha sattudes on tore ikka vaadata, mida investeeringud teevad. Pigem võiks aga paari lähinädala jooksul ilusat ilma tulla, mis tähendaks, et arvuti taha polegi põhjust sattuda.