Eelmisel nädalal langes minu aktsiaportfell 2,37%, mida ei ole palju, aga ärgem unustagem, et samal ajal tegi Tallinna Vesi teatavaks ka aktsionäridele eraldatava dividendi ning seetõttu oli Tallinna Vee aktsia ainus, mille hind nädalal 16 kallines (+0,93%) ning mis omakorda portfelli mõnevõrra ülespoole aitas.

Kõige rohkem kukkus Ekspress Grupi aktsia (-12,7%), mis tegi seda ilmselt mõneti seetõttu, et tänu uute aktsiate emissioonile muutub supp investorite jaoks, kes täiendavate aktsiate märkimisega uut raha panustada ei soovi, mõnevõrra lahjemaks.

Nii hämmastav kui see ka ei ole, Baltika püsis jälle 0,00% peal. Seda juba nüüd kolmandat nädalat järjest. Kas pulss on lõpuks tõesti kadunud?

On mõttetu prognoosida käesolevat nädalat, sest jookseb juba kolmas päev ja seda tuntava miinusega. Oletan, et kui midagi üüratult positiivset ei juhtu, olen nädala lõpuks 5%-ga miinuses. Siiski olen jätkuvalt optimistlik ning eeldan, et tegemist on ajutise tagasilöögiga. Tuleb tunnistada, et ma ei mõista käesoleva languse tagamaid ja pikemas perspektiivis ei ole Tallinna börsiindeksi langus minu hinnangul kuigi tõenäoline.