Nädal 9 tõi minu aktsiaportfellile kasvu 3,3%. Seda on tervelt 1,3% rohkem kui prognoosisin. Seega pean edaspidi ilmselt suuremaid liikumisi oma ennustustesse kirjutama, sest elu näitab, et nädalas 1-2% (nagu eelmisel reedel ennustasin) on väga väike muutus ja seda juhtub viimasel ajal miskipärast harva.

Suurimaks tõusjaks nädalal 9 oli Arco Vara aktsia, mis kasvas tervelt 22,62%. Teisele kohale platseerus minu portfellis Tallinna Kaubamaja (+10,43%), millel üllatuslikult oli ka tasemelt 4,8 EUR veel LHV ostusoovitus. Ju siis on mõistlik.

Nädala olulisimateks sündmusteks minu arvates võib lugeda järgmist:
1. Esmaspäeval sai teatavaks Autoliv’i ülevõtmispakkumine Norma‘le, mille peale Norma aktsia paarikümne protsendi võrra ülespoole kargas. Ühtlasi võib selle lugeda oluliseks teguriks ka turu roheliseks vedamisel, sest samal päeval oli börs ka muus osas ikka väga roheline ja sellest ka päevane mõju +5% minu aktsiaportfellile, kuhu Norma ei kuulu. Kindlasti on see turule tugev positiivne signaal, sest järelikult nähakse siinses tootmises jätkuvalt potentsiaali.

2. Nädala negatiivseks noodiks võib lugeda järjekordse viletsa müügitulemusteüllatuse Baltikalt. Praeguses olukorras ei näe investorid selle ettevõtte juhtkonna tegevuses midagi kiiduväärset. Õige hetk kulude jõuliseks kärpimiseks on möödas ja nüüd näidakse lootvat vaid majanduse imepärasele taastumisele, teenides samal ajal pidevalt kahjumit. Nädalaga vajus Baltika aktsia tervelt 10,39% ja vaadates üldist meelestatust võib see veelgi langeda, sest foorumeid lugedes jääb mulje, et paljud usuvad juba kindlalt ettevõtte pankrotti. Kuid nagu ütleb vanasõna, on igal tehingul ikka kaks poolt. Järelikult leidub ka optimistidest ostjaid.

Kolmapäevast olen ka Ekspress Grupi aktsiate omanik ning nüüd moodustab selle väärtpaberi osa minu portfellist pisut üle 8% endise umbes 0,5% asemel. Kui neljapäeval püsis Ekspressi aktsia nullis, siis reedel kosus tagasihoidlikud 2 eurosenti. Vaadates uuenenud Eesti Ekspressi portaali, siis pean ütlema, et kas olen mina liiga vana või liiga rumal, aga mul puudub usk, et see väga positiivselt üllatada ja seeläbi populaarsust võita suudaks. Heidaksin portaalile peamiselt ette mugava ja ülevaatliku erineva taseme paralleelse uudistevoo puudumist, nagu seda pakub Postimees. Siiski ei hindaks ma selliste asjade mõju aktsiahinnale kuigi kõrgelt. Tähtis on see, kuidas ettevõte üldiselt sel aastal reklaamimüügi jms-ga hakkama saab ja kuidas ikkagi suudetakse Delfi omaaegne tohutu ostuhind lõppkokkuvõttes rahamasinaks pöörata.

Nädalale 10 prognoosin taas tõusu. Käes on märts ja ma mõtlen, et kui suurem lumi ära sulab, võiks Eesti ettevõtete varasalvest tulla uusi positiivseid teateid. Ühtlasi on makromajandus näitamas üllatavat kosumist. Seega vaatasin just teetassi põhja (sest Hiinas kohvi leiab haruharva) ja ütlen, et minu portfell võiks kümnenda nädala reede õhtul olla veelgi 3-4% kõrgemal kui täna.