Selleks, et puhkuselaiskusest välja tulla ja taas blogimisega algust teha, on hea tegelda millegi lihtsa ja harjumuspärasega. Seega vaatasin, mis on möödunud kahe nädala jooksul saanud minu aktsiainvesteeringutest, sest teadaolevalt võib raha töötada ka siis, kui ise puhkad.

Selgub, et nädalal 29 kasvas portfell 1,53% ning nädalal 30 oli kasvuks 0,24%. Üldjoontes võib seega rahule jääda.

Eelmise nädala suurimaks plussi panustajaks oli Ekspress Grupp, mille aktsiahind tänu ettevõtte poolt avaldatud üllatavalt headele tulemustele koheselt korralikku rallit tegema hakkas ning kokkuvõttes 16,67% eelmise reedega võrreldes kõrgemal tasemel nädala lõpetas. Tänu sellele on mul lõpuks meeldiv võimalus raporteerida, et Ekspress Grupi aktsia on jõudnud umbes 2,5% soetushinnast kõrgemale, kuid asi seegi.

Nädala 30 suurimaks langejaks minu aktsiaportfellis oli Olympic’i aktsia, mis tervelt 4,96% oma väärtusest kaotas. Õnneks kompenseeris seda Ekspressi ja paljuski ka Tallinna Kaubamaja (+6,67%) korralik tõus. Vastasel juhul oleks nädal ilmselt selges miinuses lõppenud.

Kuna puhkused laias maailmas veel kestavad, siis ma esialgu ülearu optimistlikuks ei muutu. Augusti algus võiks olla pigem rahulik ja seega eeldan, et mu portfell on ka alanud nädalal kerges plussis.