Juhhei selles mõttes, et vahepeal oli mu portfelli väärtus tänu tagasilöökidele isegi korraks tagasi jaanuaris. Viimasel kahel nädalal on toimunud sellist lammutamist Tallinna börsil, mida ma ka oma hullemates ootustes ette näha ei osanud.

Üleelmisel nädalal langes mu portfell 8,35%, mis teeb ikka täitsa mitu tuhat krooni. Eelmise nädala teisipäeval läks veel hullemaks ja päevaga kukkus portfelli väärtus 4,6%. Edasi suund pisut paranes ja nädala 22 lõpuks olin eelmise reedega võrreldes miinuses “ainult” 1,6%.

See kõik ei ole üldse lahe ja pean tänama õnne, et mul raha otseselt tarvis ei ole, sest kui praegu oma aktsiad müüa, oleksin pisut üle kuu ajaga hävinud portfelli tipust peaaegu 15 000 krooniga. Kuid ma ei heidaks meelt, sest pikaajaliselt ei paista ettevõtted veel siiski pille kokku pakkivat ning ma arvan, et mingi taastumine peaks taaskord tulema. Ükskõik, mida teeb euro või eurotsoon tervikuna – kuni säilib Euroopa Liit ja piirkonnas rahu, on majanduskasv pikas perspektiivis vältimatu.

Lihtsalt vahekokkuvõtteks tahaks ära mainida, et seni kõige mõttetum investeering on olnud Ekspress Grupi aktsiate soetamine, sest selle ettevõtte aktsiahind on täna ligi 18% madalamal kui soetamise hetkel. Samuti ootaks põnevusega, et kas Baltika siis ikkagi läheb pankrotti ära või mis saab, sest niisugune vindumine on väga igav – sama hästi oleks võinud raha taskus kaasas kanda. Kõigi teiste investeeringutega võin seni vaatamata viimase aja probleemidele päris rahul olla.

Aga ei maailma negatiivsus minu optimismi murra. Panustan endiselt tõusule. Ma ei julge ennustada, aga loota võib ikka ning loodan, et sel nädalal olen paari protsendiga jälle plussis. Elame näeme.