Kui Nõukogude ajal oli neljapäev kalapäev, siis omalt poolt kuulutaksin teisipäevad kõik edaspidi sukeldumispäevadeks, sest märkasin üllatusega täna nädalatulemusi üle vaadates, et sel aastal on ainult nädalal 2 teisipäeval minu portfelli väärtus tõusnud. Kõik ülejäänud nädalad on teisipäev alati langust näidanud. Nüüd, kus ma seda öelnud olen, kõik kindlasti muutub ja mingit mustrit enam ei teki, aga kuna ma aktsiatega ei kauple, siis jätab see mind tõepoolest päris külmaks.

Tähtis on pigem see, et minu eelmise nädala prognoosi optimistlikkus oli selge liialdus ja tegelikult kasvas mu portfelli väärtus kokkuvõttes ennustatud 2-3% asemel vaid naeruväärsed 0,22%. Aga asi seegi ja ei minu optimism kao kuskile, sest lähiajal on tulemas näiteks Eesti Ekspressi täiendav emissioon ja õhus on veidrat ärevust. Ja kui mulle juba mikrofon anti, siis sooviksin tänada Baltikat, kelle aktsia hind tõusis 2,9%, aga ka Tallinkit 1,75% ning Olympicut 1,74% aktsiahinna kallinemise eest. Tänu teile kompenseerus Tallinna Vee aktsia langus 11,3%. Aitäh!

Mis mulle nädalast meelde jäi? Ilmselt peaksin nüüd rääkima Triobeti tegevuse piiramisest Maksu- ja Tolliameti poolt ning selle positiivsest mõjust Olympic’ule ning lobitöö igihaljast kasulikkusest. Või siis heietama Tallinna Vee kasumlikkuse võimalikust piiramisest, mis aktsiahinda kolinal allapoole tõi. Aga ma tee seda, sest kõik need on tühised spekulatsioonid ja nende probleemidega tegelgu ettevõtete juhatused, kelle tegevust vaadaku üle nõukogu, nagu kord ja kohus.

Mulle jäi nädalast hoopis meelde koduigatsus. Seda enam, et täna öösel kell üks selgus, et minu juba korra pikemaks veninud reis pikeneb veel kuni järgmise nädala kolmapäevani. Aga ma ei kurda, sest töö, mille pärast ma siia rohkem kui 7 000 km kaugusele üldse tulin, saab niimoodi loodetavasti ikkagi tehtud ja tulemus parem. Homme on vaba päev ja siis vast saab jälle välja magada.

Mida ootan uuelt nädalalt? Ma ei nõua üldse palju, tahan vaid olla number üks… Umbes sedasi kõlasid mingid laulusõnad. Aga mind isiklikult huvitaks pigem tervelt ja turvaliselt oma armsa pere juurde tagasi jõudmine, 2-3% aktsiaportfelli kasv ja siis veel miski, millest ma ehk järgmisel nädalal kirjutada saan, kui hästi läheb.

Elu on seiklus.