Sammud rahalise vabaduseni

Olen aru saanud, et nii minu kui ka paljude teiste inimeste jaoks on informatsiooni visualiseerimine väga tähtis. Aju mõistab paljudel inimestel visuaalset infot sadu kordi paremini kui teksti või suulist infot.

Sellepärast ma joonistasingi ükspäev enda arusaama sammudest rahalise vabaduseni tahvlile. Ennekõike iseenda jaoks aga võib-olla leiab sellest abi ka mõni teine inimene näiteks Rahakooli kasutajate hulgas.

NB: Kõigi inimeste teekond ei ole kindlasti selline ja kõik ei tahagi kunagi jõuda nende kaugemate astmeteni. See on lihtsalt minu praegune nägemus asjast.

Ennast arvan ma olevat hetkel kusagil kuuenda sammu algusepooles.

Lisasin ka PDF faili natuke pikema seletusega iga sammu kohta: Sammud rahalise vabaduseni.pdf

 

Millises etapis sina oled?

7 thoughts on “Sammud rahalise vabaduseni

 1. See artikkel on Sinu kirjatükkidest siiani minu vaieldamatu lemmik :). Tohtutult äge!

 2. Mulle tundub, et väga paljude inimeste jaoks tähendab 3. sammus “kulutuste kontrolli alla saamine” tegelikult lisasissetulekute otsimist või heast töökohast lahkumist pelgalt palga tõttu (nt soome ehitajaks), et krediitkaardid kinni maksta, mis tähendab, et 2. ja 3. sammu kulutuste tulp peaks ühekõrge olema ja kontroll saavutatakse tulude suurendamisega.

  Arvan, et kõige tihemini tuleb 4. tulba sääst ja kokkuhoid justnimelt 2. tulba mõtetute kulutuste ärajätmise arvelt (näiteks ei vahetata igal aastal liisitud X5-t uuema mudeli vastu, vaid lastakse liisingul ka lõpuni tiksuda ja paar aastat peale), samas säilitades 3. tulba kasvanud tulud.

  Alles 5. samm on see, kus mõistetakse tegelikult säästmise olemust ja saavutatakse kokkuhoid ka tegelikult vajalikke kulutusi optimeerides, nagu toit jmt.

  Mis sa arvad?

  Mis minusse puutub, siis majaehituse tõttu on meil mingisugune hübriid 3. ja 6. sammust. Eesmärk oleks aga muidugi võimalikult ruttu püsivalt 6. samm saavutada.


 3. Bret:

  See artikkel on Sinu kirjatükkidest siiani minu vaieldamatu lemmik :) . Tohtutult äge!

  Aitäh:) Mulle meeldib, kui sulle meeldib!


 4. Laas:

  Mulle tundub, et väga paljude inimeste jaoks tähendab 3. sammus “kulutuste kontrolli alla saamine” tegelikult lisasissetulekute otsimist või heast töökohast lahkumist pelgalt palga tõttu (nt soome ehitajaks), et krediitkaardid kinni maksta…

  See on võimalik Laas… aga mulle jälle tundub, et väljaminekuid on lihtsam mõjutada kui sissetulekuid. Ega keegi sinna “Soome ehitajaks” ka väga joostes ei lähe… minnakse ikka viimases hädas.

 5. Ma tundsin ise ka kollasest tahvlimarkerist puudust:) Ei tea kas on olemas üldse?

 6. Pingback-viide: Passiivne sissetulek

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga